Agregat prądotwórczy

Agregat prądotwórczy

Agregat prądotwórczy Honda ECM 2800

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie we współczesnym świecie bez energii elektrycznej. Jest nam ona niezbędna nie tylko do zapewnienia oświetlenia, ale też zasilania różnego rodzaju urządzeń, z których korzystamy w codziennym życiu. To prawda, że bez niektórych z nich możemy się czasowo obejść (na przykład bez telefonu, telewizji czy Internetu). Jednak w innych przypadkach długotrwały brak prądu jest bardzo niekorzystny, a nawet niebezpieczny (chodzi na przykład o zasilanie lodówki wypełnionej żywnością, albo układu sterowania ogrzewaniem, a tym bardziej urządzeń podtrzymujących życie). Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, stworzono agregat prądotwórczy. Najprościej mówiąc, jest to niezależne od sieci energetycznej urządzenie wytwarzające energię elektryczną. Dobry agregat prądotwórczy może mieć zastosowanie jako jedyne źródło prądu w miejscach, gdzie nie występuje możliwość podłączenia do sieci, albo jako zasilanie awaryjne w wypadku zaniku napięcia sieciowego (na przykład w domu jednorodzinnym). W artykule opisujemy jaki agregat prądotwórczy kupić czy to do domu czy do profesjonalnych zastosowań.

Jaki agregat prądotwórczy kupić?

Przede wszystkim musisz ustalić gdzie i w jakich warunkach będzie używane urządzenie oraz jakiego rodzaju odbiorniki będą z niego zasilane. W zależności od tego będziesz mógł wybrać najlepszy agregat prądotwórczy, dostosowany do twoich potrzeb.

Na co powinieneś zwrócić uwagę, kupując agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy stacjonarny czy przenośny?

Agregaty prądotwórcze stacjonarne

Tego typu profesjonalne agregaty prądotwórcze znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim jako zasilanie awaryjne w dużych firmach i instytucjach (na przykład banki, urzędy, szpitale). Charakteryzują się zazwyczaj dużą mocą wyjściową i co za tym idzie sporymi gabarytami. Można rozróżnić agregaty prądotwórcze w gotowej obudowie (wolnostojące) lub przystosowane do zabudowy. Mogą być wyposażone w dodatkowe urządzenia, takie jak układ samoczynnego załączania lub szereg funkcji kontrolnych.

Pokrewną odmianę stanowią stacjonarne agregaty kontenerowe (stosowane na przykład na dużych placach budowy) albo agregaty mobilne wykonane w formie przyczepy dwuosiowej (stosowane na przykład do zaopatrywania w energię imprez plenerowych).

Z racji tego, że we współczesnych mieszkaniach znajduje się wiele urządzeń wymagających ciągłego zaopatrzenia w energię, agregat stacjonarny może być użyty jako agregat prądotwórczy do domu, stanowiący awaryjne zasilanie podczas zaniku napięcia w sieci.

Agregaty prądotwórcze przenośne

Najczęściej mają one budowę ramową i na tyle małe gabaryty, że z powodzeniem dają się transportować z miejsca na miejsce. To dobre rozwiązanie, jeżeli potrzebny ci jest agregat prądotwórczy na budowę albo do domu jako drobną rezerwę zasilania na czas awarii. Trzeba jednak pamiętać o tym, że urządzenie może ważyć kilkadziesiąt kilogramów i do przeniesienia go albo załadowania do samochodu mogą być potrzebne dwie osoby.

A jaki agregat prądotwórczy poleca się na wypad za miasto, na kemping albo biwak czy na działkę? Dobrym rozwiązaniem jest mały agregat prądotwórczy, o niewielkiej mocy i gabarytach. Może on mieć formę walizki albo być wyposażony w kółka ułatwiające transportowanie. Bez problemu  jedna osoba możne go zapakować do bagażnika samochodu. Istotną opcją w wielu modelach jest specjalnie wyciszona obudowa. Taki cichy agregat prądotwórczy świetnie się sprawdzi w plenerze, gdy chcesz cieszyć się urokami natury, a przy tym korzystać z energii elektrycznej do zasilania ładowarki do telefonu, laptopa, radia czy czajnika.

RankingAgregat prądotwórczy do domuProducentCena
1Dedra DEGB2510DedraAktualna Cena
2Karcher PGG 3/1 (1.042-207.0)KarcherAktualna Cena
3KRAFT DELE KRAFT DELE Agregat KD109KRAFT DELEAktualna Cena
4Hecht GG 950 DCHechtAktualna Cena
5KRAFT&DELE Agregat prądotwórczy KD116KRAFT&DELEAktualna Cena
Agregat prądotwórczy do domu

Agregat prądotwórczy do domu Dedra DEGB2510

➾Szczegóły TOP1: Dedra DEGB2510

Agregat prądotwórczy zasilany silnikiem spalinowym czy akumulatorem?

Agregaty prądotwórcze spalinowe

Mogą być zasilane silnikiem spalinowym benzynowym (dwu- lub czterosuwowym) albo silnikiem wysokoprężnym (diesla). Jest to serce całego układu. Oprócz tego taki agregat prądotwórczy składa się z prądnicy, urządzeń kontrolno-pomiarowych, rozdzielnicy (zestawu gniazd zasilających i wyłączników) oraz układu rozruchowego.  Istotnym atutem tego typu generatora jest długi (często wielogodzinny) czas pracy, zależny tylko i wyłącznie od ilości paliwa w zbiorniku. Poza tym dobry agregat spalinowy może poszczycić się większą mocą od swojego akumulatorowego odpowiednika. Minusem tego urządzenia jest hałas generowany przez uruchomiony silnik (można go zniwelować, stosując agregat w cichej obudowie) oraz wydobywanie się spalin.  Aby uniknąć wdychania szkodliwych substancji powstających podczas pracy, takie urządzenie powinno się stosować na zewnątrz budynku lub w specjalnym pomieszczeniu o odpowiedniej wentylacji. Musisz również być świadomy tego, że będzie ono wymagało serwisowania, obejmującego wymianę płynów eksploatacyjnych czy świec zapłonowych.

Agregaty prądotwórcze spalinowe są wykorzystywane do zasilania urządzeń wymagających długotrwałego i stabilnego zaopatrzenia w energię elektryczną. Na przykład na budowie służą do zasilania maszyn i elektronarzędzi lub oświetlenia a w domu do podtrzymania zasilania kotła CO.

Agregat prądotwórczy akumulatorowy

Cechuje go ta sama zasada działania, ale silnik i prądnica zostały tutaj zastąpione akumulatorem. Takie urządzenie charakteryzuje się mniejszą mocą i stabilnością zasilania oraz krótkim czasem pracy, uzależnionym od wydajności akumulatora. Plusem takiego rozwiązania jest brak jakiegokolwiek hałasu podczas pracy oraz niewielkie gabaryty. Urządzenie akumulatorowe jest też relatywnie tańsze od spalinowego. Agregat akumulatorowy świetnie się sprawdza jako zasilanie drobnych urządzeń, takich jak sprzęt elektroniczny.

Agregat prądotwórczy 1-fazowy czy 3-fazowy?

To zależy głównie od tego, jakie odbiorniki chcesz zasilać. Ponieważ agregat prądotwórczy 3-fazowy jest zazwyczaj bardziej skomplikowany w budowie i droższy od jednofazowego, więc warto dobrze się zastanowić, czy zasilanie 3-fazowe faktycznie jest ci potrzebne. Jeśli na przykład potrzebujesz na budowę agregat prądotwórczy do betoniarki czy spawarki, to musisz wiedzieć, że sporo tego typu sprzętów występuje w wykonaniu zarówno 1- jak i 3-fazowym. Najczęściej również maszyny 1-fazowe są tańsze niż 3-fazowe.

Jaka moc wyjściowa agregatu jest potrzebna?

Jednym z najważniejszych parametrów każdego dobrego agregatu prądotwórczego jest moc znamionowa. Wyrażana jest w kVA (moc pozorna) lub w kW (moc czynna). Najlepsze warunki pracy agregatu to takie, w których jest on obciążony maksymalnie w 80% wartości mocy znamionowej. Jeśli obciążenie będzie wyższe, może spowodować przeciążenie układu i w najlepszym przypadku zadziałanie zabezpieczenia, a w najgorszym spalenie prądnicy. Dlatego bardzo ważne jest, aby dobrać moc agregatu prądotwórczego odpowiednio do zsumowanej mocy podłączonych odbiorników. Nie bez znaczenia jest fakt, czy agregat prądotwórczy będzie pracował jako zasilanie awaryjne, czy jako zasilanie ciągłe (na przykład na budowie). Należy również pamiętać, że maszyny i elektronarzędzia napędzanie indukcyjnym silnikiem elektrycznym pobierają dużo większą moc podczas rozruchu. Aby nie popełnić błędu podczas obliczeń i wybrać najlepszy agregat prądotwórczy, dobrze jest przed zakupem skonsultować się z fachowcem.

Warto wspomnieć, że kiedy mówimy o mocy, to interesuje nas moc ciągła zapewniana przez prądnicę, a nie moc silnika. Jest to częsty błąd, jaki popełniają zarówno sprzedawcy, jak i klienci poszukujący odpowiedniego urządzenia.

Podstawowa reguła stanowi, że lepiej, żeby agregat prądotwórczy był przewymiarowany niż przeciążony.

Z drugiej strony przesadne przewymiarowanie może niepotrzebnie i znacznie podnieść koszt inwestycji.

Agregat prądotwórczy z rozruchem elektrycznym czy ręcznym?

Rozruch ręczny polega na pociągnięciu linki zakończonej rączką (tak jak ma piła spalinowa czy kosiarka spalinowa). Nie trzeba się domyślać, że takie rozwiązanie jest mniej skomplikowane, a co za tym idzie tańsze. Stosuje się je w większości popularnych agregatów przenośnych.

RankingAgregat prądotwórczy ręczny rozruchProducentCena
1Dedra DEGB2510DedraAktualna Cena
2Karcher PGG 3/1 (1.042-207.0)KarcherAktualna Cena
3KRAFT DELE KRAFT DELE Agregat KD109KRAFT DELEAktualna Cena
4Hecht GG 950 DCHechtAktualna Cena
5KRAFT&DELE Agregat prądotwórczy KD116KRAFT&DELEAktualna Cena
Agregat prądotwórczy ręczny rozruch

Agregat prądotwórczy ręczny rozruch Dedra DEGB2510

➾Szczegóły TOP1: Dedra DEGB2510

Rozruch elektryczny oznacza zastosowanie rozrusznika. Kiedy warto zainwestować w takie rozwiązanie? Zastosowanie rozrusznika pozwala na zdalne uruchomienie agregatu. W przypadku, gdy instalacja elektryczna i urządzenia wymagają bezprzerwowego zasilania, wtedy stosuje się tak zwany układ automatycznego załączenia rezerwy. Układ elektroniczny wykrywa zanik napięcia w sieci, następnie powoduje rozruch agregatu i przełącza zasilanie instalacji z sieciowego na awaryjne.

RankingAgregat prądotwórczy elektryczny rozruchProducentCena
1Dedra DEGB2510DedraAktualna Cena
2Karcher PGG 3/1 (1.042-207.0)KarcherAktualna Cena
3KRAFT DELE KRAFT DELE Agregat KD109KRAFT DELEAktualna Cena
4Hecht GG 950 DCHechtAktualna Cena
5KRAFT&DELE Agregat prądotwórczy KD116KRAFT&DELEAktualna Cena
Agregat prądotwórczy elektryczny rozruch

Agregat prądotwórczy elektryczny rozruch Dedra DEGB2510

➾Szczegóły TOP1: Dedra DEGB2510

Dodatkowo zastosowanie rozrusznika elektrycznego jest wygodne, gdyż uruchomienie takiego agregatu nie wymaga siły fizycznej.

Agregat prądotwórczy inwertorowy czy zwykły?

Agregat prądotwórczy, którego nazwiemy „zwykłym”, stosuje się do zasilania prostych urządzeń pozbawionych elektroniki, takich jak betoniarka czy czajnik elektryczny, które nie wymagają doskonałych parametrów prądu, którym są zasilane i nie są narażone na uszkodzenie w wyniku niewielkich wahań wartości albo charakterystyki napięcia. Takie zwykłe agregaty bywają wyposażone w dodatkowy układ stabilizacji napięcia AVR.

Agregat prądotwórczy inwerterowy albo inaczej inwertorowy jest wyposażony w inwertor (inaczej falownik), czyli przetwornicę napięcia. Zastosowanie takiego układu powoduje, że na wyjściu agregatu uzyskuje się bardzo stabilne napięcie, o niemal idealnej sinusoidzie. Ma to ogromne znaczenie przy zasilaniu urządzeń wyposażonych w delikatną elektronikę, która jest bardzo wrażliwa na wszelkie anomalia napięcia zasilania. Mowa tutaj na przykład o urządzeniach elektronicznych, RTV lub wszelkiego rodzaju sterownikach. Przykładem może być agregat prądotwórczy do pieca CO. Brak inwertera, a co za tym idzie stabilności napięcia może zakłócić albo wręcz uniemożliwić prawidłowe działanie sterownika, albo nawet go uszkodzić.

Jaki agregat prądotwórczy do spawarki?

Jeśli posiadasz już spawarkę i chcesz dodatkowo wyposażyć się w agregat prądotwórczy, który będzie ją zasilał, to – podobnie jak w przypadku innych odbiorników – musi być on dobrany pod względem mocy znamionowej. Natomiast jeśli poszukujesz agregatu i spawarki jednocześnie, warto zainwestować w dobry agregat prądotwórczy z modułem spawalniczym. To świetne rozwiązanie, pozwalające na oszczędność zarówno pieniędzy, jak i miejsca. W końcu masz dwa urządzenia w jednym.

Agregat prądotwórczy tańszy czy droższy?

Podobnie jak w przypadku różnych innych sprzętów, również w przypadku agregatu, im wyższa cena, tym lepsza jakość albo dodatkowe wyposażenie. Faktem jest, że wielu użytkowników tanich urządzeń jest z nich zadowolonych, ale istnieje też grono takich, którzy zauważają, że niższa cena przekłada się na gorszą jakość wykonania lub słabsze parametry, niezgodnie z deklaracją producenta. Dlatego po przeanalizowaniu swoich oczekiwań i wybraniu jednego lub kilku modeli warto zapoznać się również z opiniami użytkowników.

Agregat prądotwórczy - Ranking 2020

Poniżej ranking najlepszych produktów w kategorii Agregat prądotwórczy. Ranking aktualizowany jest codziennie na podstawie danych z serwisu Skąpiec.pl. Poniżej można znaleźć najlepsze ceny dla danego produktu, opinie i szczegółowe parametry techniczne.

RankingAgregat prądotwórczyProducentCena
1Dedra DEGB2510DedraAktualna Cena
2Karcher PGG 3/1 (1.042-207.0)KarcherAktualna Cena
3KRAFT DELE KRAFT DELE Agregat KD109KRAFT DELEAktualna Cena
4Hecht GG 950 DCHechtAktualna Cena
5KRAFT&DELE Agregat prądotwórczy KD116KRAFT&DELEAktualna Cena
6Dedra DEGB3600KDedraAktualna Cena

Wpis dotyczy:

 • jaki agregat prądotwórczy
 • agregat prądotwórczy do domu
 • agregat prądotwórczy opinie
 • agregat prądotwórczy
 • agregaty prądotwórcze opinie

Agregat prądotwórczy” - Opinie i komentarze (98)

 1. Zawsze mnie zastanawiało, po co ludzie kupują agregaty prądotwórcze i czy to się w ogóle opłaca . Przecież nawet jeśli prądu nie ma to trwa to chwilę. Przestałam się zastanawiać w chwili, gdy po gwałtownej burzy w domu zgasło światło. Konary pozrywały linie wysokiego napięcia i siedzieliśmy parę godzin bez prądu. Jakbym miała agregat to byłaby zupełnie inna sytuacja.

  1. Mieszkam na wsi i bywały nawet 3 dniowe przerwy w dostawie prądu zwłaszcza zimą. Proszę teraz pomyśleć co zrobić z lodówką albo zamrażarką wypełnioną po brzegi.

 2. Tez postanowiłem zdobyć agregat…
  Powiedzieli , ze wszystkie sa produkowane w chinach…i markowe maja tylko etykietkę. Haaa i kupiłem chinski,,,fajny,,,,z daleka z ful wypasem,
  Pracowal 55 min……w tym czasie ,,,wymieniłem ( na swoj koszt – bo gwarant nie uznal tego typu awarii) uzwojenie prądnicy, – po drugim rozruchu; po czwartym spalila sie cewka bendixa…..
  a w czasie dwóch lat kompletnie siadł akumulator-zlom no i cieknie olej !!! pomyśli ktosc , ze zwariowałem? no wiele mi nie brakuje !!! kupilem za to zapas swieczek produkcji PL.
  Tak wiec każda marka jest dobra …

  1. Witam,

   Na codzień serwisuje agregaty prądotwórcze, przewijam silniki itd więc chętnie wypowiem się na tematt “chińskich agregatów.
   Pan “ipik” za pewnie zakupił agregat 3 fazowy, co bardzo często się zdarza. Użytkownicy bardzo często nie wiedzą, że agregaty 3 fazowe na każdej fazie maja tylko 1/3 mocy. Tak więc jak posiadamy agregat o mocy 3kW (która i tak bardzo często w agregatach chińskiej produkcji jest zawyżana) to na każdej fazie mamy do dyspozycji 1kW. Żeby mieć pełną moc musimy kupić agregat 1 fazowy czyli taki bez gniazda siłowego.
   Polecam agregaty markowe Honda, Fogo, z mniej markowych Barracuda, Pezal.
   Za to nie polecam tych które udają niemieckie marki (one są najgorsze) kraftwelle, kraft&dele, kruzer. Te najczęściej mają mocno przesadzone parametry i aluminiowe pradnice.

   1. Za to nie polecam tych które udają niemieckie marki (one są najgorsze) kraftwelle, kraft&dele, kruzer. Te najczęściej mają mocno przesadzone parametry i aluminiowe pradnice.
    Witam.
    Czyli nie poleca Pan Kruzera? Bo mieszkam koło Wrocławia i tam mają serwis i punkt sprzedaży. Na stronie chwala się że “wszystko” maja miedziane. Proszę o poradę.

   2. witam Prosze Pana Jakiej marki agregat by mi Pan polecił jako drugi agregat na fermę około 12-16 kw ? z góry dziękuje za pomoc bo juz przepadłam w gaszczu tych ofert….a szczerze powiem ze pojecia na ten temat zbyt duzego nie mam.

   3. Witam
    Znalazłem taki agregat prądotwórczy Pezal PGG2800X. Czy spełni się on przy zasilaniu awaryjnym lodówki i kotła co ze sterowaniem elektronicznym i ogólnie czy można go poleci

    1. No właśnie i mi wpadł w oko ten agregat. Ciekawe czy by pociągna betoniarkę czy jakaś większą szlifierkę.

 3. Kruzer owszem też chińczyk, ale czy kolega faktycznie miało okazje go testować pod względem obciążenia—chyba nie.

 4. Co do kruzera to sie nie zgodzę. Posiadam i jestem bardzo zadowolony. Działa dobrze i co ważne jest dużo tańszy do tych markowych. Parametry według mnie nie są w cale przesadzone i ma miedziane uzwojenia(sam sprawdzałem)

 5. Na działce mam jednofazowego Kruzera TH3600 i stwierdzam, że trafiłem z wyborem. Kierowałem sie przede wszystkim tym żeby miał miedziane podzespoły. Wiekszość sprzętu niestety tego nie posiada. Kruzerek pracuje bardzo stabilnie i cicho. Co do zużycia paliwa jest naprawde skromny. Polecam!

 6. Witajcie,
  Podzielę się z Wami moim doświadczeniem na temat agregatów. Budowałem dom i w miejscu budowy nie było prądu, podłączenie i czas oczekiwania 6 miesięcy. Postanowiłem kupić agregat. Najpierw kupiłem kraftwelle, nie wytrzymał 2 tygodni. Zajechali go budowlańcy, chyba podłączyli czajnik. Sprzedawca nie uznał reklamacji i agregat poszedł na śmietnik (naprawa nie opłacalna). Później poczytałem troche w sieci, podzwoniłem i padło na zakup agregatu Barracuda model 5500 jedno fazowy. I to był dobry zakup, agregat już na pierwszy rzut oka wygląda dużo solidniej od poprzedniego, jest większy i wyraźnie cięższy. Sama prądnica jest sporo większa. Suma summarum agregat postawił dom, i już od 3 lat służy mi w domu jako zasilanie w razie awarii. Bez problemu ciągnie większość domu razem z ledami i sterowaniem pieca.

 7. Ja mam Hondę ECMT7000 i też uważam, ze to był dobry wybór. Mam firmę budowlaną, sprzęt jest przeze mnie już sprawdzony dobrze. Honda pochodzi ze sklepu ze sprzętem strażackim, bo jednocześnie kilka innych rzeczy u nich kupiłem i mi się opłacało.

 8. Najdalej od produktów firmy FERM reklamuja sie jako holenderska firma .a dystrybutor w naszym kraju w dupie ma klienta.

 9. Witam,
  Koleżanki i Kolegów, od lat specjalizujemy się w agregatach prądotwórczych – usługowo.
  Uwierzcie mi, że nie ma lepszego testu dla urządzania jak jego wypożyczanie lub udostępnianie na usługach. Subiektywnie, nasze niezawodne jednostki, którymi dysponujemy do 14kVA to marka Fogo na silnikach Hondy lub Vanguarda. Według nas, są to jedne z najlepszych małych jednostek prądotwórczych na rynku. Zresztą proszę się zorientować jakie jednostki na wynajmie posiadają inne czołowe wypożyczalnie.
  Reasumując, jeśli już koniecznie zakup, to poszukajcie opinii ludzi którzy na takim agregacie pracują w trybie ciągłym…
  A tak naprawdę, czy zakup jest opłacalny, względem sporadycznego wypożyczenia? To już Państwa wybór, każdorazowo służę pomocą przy doborze agregatów prądotwórczych, zapraszam do kontaktu.

  1. witam po ostatniej awari pradu pomyslalem o agregacie do zasilania calego domu albo tylko pieca co z podajnikiem przed zima
   za prad miesiecznie place okolo 100 zł nie mam pojecia o elektryce i co sie bardziej oplaci sam piec czy wiekszy na dom

  2. Witam
   A jesli chodzi mi zeby agregat był cichy-to jaki polecacie???
   Agregat na dzialke rekreacyjna-najwiekszy pobor mocy to czajnik elektryczny-1.5kW lub 2 silniki dmuchawy do zamkow czy zjezdzalni po okolo 0.6,max0.8kW kazdy
   Poza tym jakies zaroweczki delikatne…
   Co myslicie o agregarach inwertorowych-sa cichsze od normalnych???
   Pozdr

  3. Witam co mi Pan poleci zastanawiam się nad kupnem Barracuda 3800, Dedra 3200 W, Hecht GG 3300, Stanley SG 3200 który z tych agregatów byłby najlepszym wyborem i który nie oszukuje na mocy? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź na email chomik95_19953@o2.pl bardzo mi zależy na opinii.

 10. Dużo czytałem w necie nim kupiłem dla siebie agregat. Wybór padł na Kruzera TH3600 z racji jakości uzwojenia i dobrych opinii o serwisie pogwarancyjnym. Po miesiącu użytkowania stwierdzam, że agregat pracuje bardzo porządnie. Praca cicha a zużycie paliwa takie jak deklaruje producent.

  1. Jedziecie z reklama po bandzie. Kruzer to chiński s***t i dajcie już spokój z tymi wpisami na każdym forum, jakie to dobre i tanie sprzety…. np motopompa za 609 zeta, do której porządny silnik kosztuje ponad 2000 czy agregat 6 kw za 1500… litości sama miedź w prądnicy to kilka stówek a gdzie obudowa, rama, i silnik…. jedna dobra mufa to wydatek kilkudziesięciu złotych a silnik który pociągnie prądnice 6 kw żeby miel te kilkanaście Nm idzie już w tysiące….

 11. Kruzery są bardzo dobrym sprzętem. sam miałem dwa takie w domu i na budowie i działały bez zarzutu bardzo długo! dobrze zainwestowane pieniadze!

 12. Dużo jest tego na rynku. Trzeba patrzeć na specyfikację 😉 Kupiłem dwa Kruzery bo zdecydiowało miedziane uzwojenie i cicha prac a silnika. Nie narzekam !

 13. Z agregatem wcale nie jest tak łatwo. Kiedyś kupiłem używany bo chciałem zaoszczędzić oczywiście – no i fakt, tak zaoszczędziłem, że po dwóch miesiącach kupowałem nowy. Na szczęście ten drugi, od kruzera świetnie się sprawadza nie tylko na budowie ale i w terenie – czasami znajomi pożyczają. Szkoda kasy na używki – taki agregat to świetna sprawa więc każdy powinien zauinwestować

 14. Wydawałoby się, że marka Kruzer nie podskoczy Hondzie:) A jednak! TH 3900 pracuje rewelacyjnie od roku. W porównaniu do Hondy jest oszczędniejszy !

  1. rzeczywiście z Kruzerem Honda ma co rywalizować. super jakosć, ekonomiczny a do tego w dobrej cenie. kupiłem ostatnio na budowę – wiele ośób chwali i ja po pierwszych dniach użytkowania iwdzę, że warto bylo!

  2. Jest oszczędny szczególnie jak stanie hehe gdzie Honda a gdzie kruzer…? To jak porównywać mercedesa z Dacia !!! Ile można spamować ? Jak człowiek szuka i czyta i kupi te badziewie a potem żal, ze lepiej było przepić te kilka złotych polskich zamiast w dziadostwo ładować

 15. Wiem jedno, kupując agregat bez miedzianego uzwojenia skazujecie sie na porażkę. Kto sie zna na elektryce ten wie o czym piszę. Miałem w firmie stare go typu agregat Volvo ale był juz zmęczony życiem:) Działał 5 lat . Kupiłem Kruzera TH 3900 właśnie dlatego, że ma miedziane uzwojenia. Pracuje świetnie.

 16. no wlasnie nie wiem jak to sie dzieje ale te kruzery sa na prawdę porządnie wykonane i może też dlatego dobrze i długo działają. z tego co wiem to też niewiele paliwa “zjadają” także za taką cenę jest to na prawdę porządny sprzęt!

 17. Ja mogę polecić agregat Barracuda 5500, używam go okresowo przy zaniku prądu i podłączam do dojarki, później mieszalnik.
  Agregat sprawdza się świetnie. Ostatnio dwa miesiące dzień w dzień używał go szwagier. Miał budowę i jeszcze bez prądu było. Na budowie bez problemu szlifierka, betoniarka itd. Sporo czytałem przed zakupem i według mnie warto zwrócić uwagę na wage urządzenia. Im cięższy tym lepszy agregat, te lekkie mają bardzo mało mocy. Moja Barracuda ma 5,5kW i wazy 93kg. Pozdrawiam TOMek

 18. Używam agregat Barracuda 70000 do wiertnicy. Wiertnica na przekładni z silnikiem 3,5kW. Działa to wręcz bajecznie. Całość mam zamontowane na PICKUPIE. Agregat spala około 1,2 l/godzinę ale tyle musi spalić. Silnik ma 15 km a całość waży bodajże 100kg. Generalnie jestem zadowolony i gdybym miał raz jeszcze kupować to brał bym na pewno ten sam. Kupowałem w sklepie stacjonarnym w Poznaniu. Pozdro Marek

 19. Też ze wspólnikiem (zaczynamy biznes) szukałem agregatu do wiertnicy. Będziemy mieli wiertnice z dwoma silnikami zamontowaną na samochodzie.
  Kupiłem już jeden agregat marki Kraftwele i kompletna klapa. Agregat nie mógł uciągnąć nawet mniejszego silnika 2,5kW. Agregat oddałem sprzedawcy. Jutro jade do firmy Wa-Tech która sprzdaje właśnie barracudy, będziemy testować, zobaczymy co z tego wyjdzie. Powiadomie po powrocie czy ich agregat dał rade.

 20. Bardzo proszę o opinię i podpowiedź …. Co sądzicie i tych dwóch agregatach: HECHT GG3300 i ENDRESS ESE 3200 P . Opinie są pozytywne, ale może profesjonaliści wiedzą więcej. Doświadczenie mile widziane. Potrzebuję agregat do budowy małego domu.

 21. niestety niewiele mogę powiedzieć o takim agregacie. Ale znam Kruzery, dobry sprzęt, solidny, porządnie wykonany także może weź to co sprawdzone?

 22. No to Pan Jan z Pomorza namieszał pisząc, że Kruzery są do otworu w gaciach. Od razu ruszyli z pomocą majstrzy od marketingu szeptanego, że Kruzer najmniej pali, że ma miedziane zwoje, że cichy, że sto domów zbudował i …. Sranie po ścianie. Czy Honda ma tyle wpisów? NIE bo każdy wie, że jest najlepsza.
  Ludzie idźcie do lokalnego sklepu, serwisu i pogadajcie, odpalcie sprzęt, posłuchajcie innych i kupujcie od fachowców nie a nie patałachów z neta.
  Pozd.
  Zbyszek

  1. @Zibik – nie zgadzam się – sam korzystam z agregatów firmy “Kruzer” i jestem bardzo zadowolony – ani razu mnie nie zawiodły :-). Pozdrawiam!

   1. Korzystasz z płacenia za głupie wpisy o nędznej produkcji… a kruzer jest wart tyle co Honda kupiona u cyganów pod marketem… ludzie czytają głupoty i kupują badziewie a potem płacz bo jak to przerobić, jak odpalić, jak żyć…? Wszystkie te dziadowskie sprzęty z jednej fabryki tylko w różnych kolorach…. żadna szanująca się marka nie wkłada pierdyliarda bajerow które nic nie dają… agregat ma być prosty jak cep i ma działać zawsze. Tam jest tylko silnik i prądnica, a taki zestaw to min. 3-4 tys. Wiec jak może być więcej za mniej….???

 23. fakt, solidne są. ja mam już je drugi sezon i działają bez zarzutu prawie non stop. no i co ważne – nie zjadają dużo paliwa więc ekonomiczne!

 24. Ja tam korzystam z “niemca” Kraftwele 4.5 KW w jednej fazie. I ciągnie w miare wszystko, wiertarki, szlifierki w warsztacie bez problemu. Dał też radę na wakacjach, czajnik, mikrofala i mała lodówka chodziła bez problemu. Nie wiem jak z innymi modelami tej marki, ale ten mogę spokojnie polecić

 25. Jeżeli chodzi o agregaty to ja mam agregat Kruzer i spisał się super na budowie. Teraz okazjonalnie wykorzystuje go na działce. Sprzet praktycznie nie do zajechania.

 26. Żadna z powyższych opinii nie przedstawia prawdy.
  95% opinii w internecie jest pisana przez samych sprzedających.
  Miarodajne mogą być jedynie opinie znajomych, którzy mają dany sprzęt.
  Warto też sprawdzać, czy dany model znajduje się na rynku wtórnym np. na OLX, to może świadczyć, że marka jest na rynku od wielu lat.
  Reasumując, dobre i złe opinie piszą sobie sprzedający, dopasowując treść komentarza od tego, co nimi kieruje- chęć sztucznej promocji danego towaru, czy też zazdrość o dużą sprzedaż konkurencji.

  1. @Jan Z Niemiec
   Zgadzam się z Tobą w stu procentach, większość komentarzy to reklamy, dlatego warto się kierować opiniami wystawionymi przez rzeczywistych użytkowników.

 27. Mam Kruzera AVR TH 3600 kupiłem agregat do domu do zasilania awaryjnego pod pompy obiegowe do centralnego ogrzewania – jest problem pompy piszczą.Rozmawiałem z fachowcami powiedzieli że prąd może być gorszej jakości, nie pełny sinus i dlatego pompy piszczą i przegrzewają sie i doprowadzą pompy do szybszego żużycia,poza tym zwykłe żarówki świeca.
  Nie polecam agregatu Kruzera ,jak tylko go sprzedam kupię napewno agregat hondy 100% gwaracji co do jakości.

 28. Nie wiem dlaczego w rankingu nie ma agregatów marki Kruzer. Moim zdaniem są bardzo dobre. I cenowo do tego całkiem przystępne. Na rynku dużo chińskich agregatów, ale te mają jedynie powlekane miedzią uzwojenie. Kruzer ma je całe miedziane.

 29. jestem użytkownikiem agregatu SINGZ 9000 trójfazowego 8 kW , jeszcze mnie nie zawiódł a mam go 2 rok . Uzwojenie mam miedziane ( sprawdzone ) , ma zabezpieczenia , pracuje SUPER ! polecam go wszystkim bez wahania

 30. Witam wszystkich zainteresowanych tematem , pozwolę sobie wyrazić swoją opinię o agregatach , ale niestety nie o tych wypierdkach malutkich lecz o agregatach które maja służyć jako zasilanie rezerwowe . Kontakt z generatorami mam od 2009 roku , może krótko ale zdarzyło mi się zrealizować kilka inwestycji i , chodzi mi o takie inwestycje jak zasilania awaryjne obiektów znacznego pochodzenia takie jak hodowle żywego inwentarza , szpitale , jednostki straży pożarnej policja i tym podobne , ja mam jedną markę FOGO i nigdzie nie zdarzyło mi się spotkać z innym sprzętem . Można zatem wywnioskować że nikt nie kombinuje i nie cuduje , nie szukają tanich alternatyw , coś w tym musi być . Raz tylko uczestniczyłem w inwestycji dla nadleśnictwa , ale oni mieli fantazję i pieniądze więc fundneli cobie BOBCATA . zatem więc jeżeli szukacie naprawdę dobrego agregatu to polecam FOGO .

 31. jaki mały tani agregat” pociągnie” wiertarkę 500W lub kosiarkę 800W? Będę używał sporadycznie więc chyba może być chinol. W opisie kraftwele 2,5 kW ma napisane “miedziany wirnik i prądnica”?

 32. Kupiłem agregat prądotwórczy do domu Kraftwele 9800 .Najpierw urwał się kurek do paliwa.Nie uznano reklamacji.Po niecałym roku jeszcze na gwarancji spaliła się prądnica.nie uznano gwarancji.Cwaniaczek z Ząbkowic Śląskich który sprzedaje Krafty to niezły oszust.Nie kupujcie jego szajsu, szkoda nerw i pieniędzy.Zapewnia ,że agregaty sa niemieckie a to zwykła chińszczyzna.

 33. Do Pana “Jan Z Pomorza”

  Możemy poddać w wątpliwość Pana opinie gdyż nie mógł Pan serwisować ani jednego agregatu marki kruzer. W przypadku tych agregatów występują na tą chwilę tylko i wyłącznie miedziane uzwojenie. Śmiało nasz sklep może się pod tym podpisać. W ofercie mamy również agregaty innych marek w tym fogo, endress, makitę czy właśnie wspomnianego kruzera. Posiadamy również profesjonalny serwis narzędzi m.in. agregatów prądotwórczych stąd też dokładnie wiemy co sprzedajemy. Agregaty wspomnianej marki faktycznie dają sobie radę i przy tym stosunku ceny do jakości nie znajdzie się lepszego produktu. Awaryjność jest na prawdę mała, absolutnie nie ma takiej kultury pracy jak to ma miejsce w japońskich silnikach jednak za tą cenę otrzymuje się na prawdę solidny produkt. Kiedyś te agregaty były dostępne pod marką Singz, teraz wyłącznie jest to kruzer. Co do marketingu szeptanego… za mała jest to firma by mogła sobie pozwolić na tego typu działania marketingowe. Sugerowalibyśmy raczej zajrzeć na portale z opiniami o produktach poparte zakupami jak to ma miejsce m.in. w ceneo. Taka opinia na temat produktu może być faktycznie wiarygodna. Jeśli chodzi o marki “niemieckobrzmiące” należy ich unikać jak ognia 🙂 Te produkty pochodzą z prywatnego importu, najczęściej nie ma do nich dostępnych części zamiennych, zaś pojęcie “gwarancja” istnieje tylko w teorii.

  Pod całością podpisujemy się osobiście, bez użycia jakiegokolwiek anonimowego komentarza. Mamy nadzieję że tym samym uda nam się zdementować niektóre opinie.

  Dla wszystkich osób zainteresowanych zakupem agregatu prądotwórczego do domu, generujemy 5% kod rabatowy na specnarzedzia.pl w kategorii agregaty prądotwórcze:
  narzedzia5-T5ZNAVNQ

 34. Z własnego doświadczenia odradzam zakup agregatów pod nazwą SINGZ mają wątpliwą jakość, sprzedawca jest nieuczciwy z zachowaniem prymitywnego rzezimieszka sprzedający powie wam przed zakupem wszystko co chcecie usłyszeć dalej jest już tylko droga przez męki , Agregat uległ awarii po ok 30 motogodzinach pracy Uwaga!!!!! sprzedający z Ząbkowic Śląskich nie wysyła dokumentu sprzedaży po zwróceniu uwagi zostałem zapewniony że zostanie wysłana na maila co się nie stało . Po awarii i próbie wysłania do serwisu przekazano mi że nie mają obowiązku wystawiać duplikatu faktury mimo że wynika to z art 111, do tego mimo pięknych opowieściach o serwisie niemal( takie informacje podaje przed zakupem i takie są zamieszczone na stronie facebook) jak door to door przekazano mi że chcący skorzystać z serwisu agregat ma się znaleźć w siedzibie przed ich drzwiami z dokumentem sprzedaży( którego notabene nigdy nie otrzymałem) sprawę skierowałem do kontroli skarbowej i prawdopodobnie skieruje ją do UOKiK-u z uwagi na podawanie nieprawdziwych informacji dotyczących serwisu . Radzę szukać czegoś innego

 35. Witam co do tych niemców Kraftwele to jak akurat mogę polecić. Mam jeden agregat 9.8 K diesla od 2010 roku i poza wymianą szczotek i akumulatora ( w tym roku) nie robiłem przy nim nic. Agregat mam na warsztacie i ciągnie względnie wszystko co do nieo podłaczę. Miał problem z dużą spawarką (zaczął mocno dymić), ale na mniejszym drucie szedł jak burza 🙂

 36. Jak czytam Panowie o tych KRUZER to aż chce mi się śmiać. Nie kupujcie tego szajsu, oni są na rynku około roku. Kupowałem wcześniej kilka generatorów na naszym allegro i powiem wam, że najlepsza to jest HONDA, albo jak już nasze “allegrowe” marki to te, które są na rynku kilka dobrych lat, a nie jakieś Dele, Kruzery i inne badziewia. Nie robię nikomu reklamy i piszę szczerze, szukajcie marek które są kilka lat na rynku w tedy myślcie nad kupnem od nich agregatu, bo i części i wszystko w tedy do tego znajdziecie.

 37. Podzielę się z kolegami swoimi doświadczeniami. Mam agregat KRAFTWELE, nie mylić z Kraft&Dele, bo to jak się okazało w moim przypadku dwie zupełnie inne firmy. Mój 4.5 kW 3 fazowy działa dobrze od dwóch miesięcy. Gwarancję dają na dwa lata, zobaczymy jak się spisze przy Camperze na rybach. Zdam relację za parę miesięcy i powiem, czy tańsze Dele jest faktycznie takie samo…

 38. Ja mam od jakiegoś czasu jednofazowy agregat Benza kupiony na stronie budmar-mb.pl i działa bez zarzutu. Ponadto jest solidnie wykonany i stosunkowo cichy (oczywiście jak na agregat).

 39. Kupiłem agregat do domu po ostatnich wichurach z Ząbkowic Śląskich, bo akurat mam niedaleko…
  Byłem na miejscu w Kraftwele i mają spory wybór. Ceny też ok, jak się spisze to już czas pokaże, narazie problemów brak.

 40. Ja też kupiłem dwa tygodnie temu Kraftwele benzyniaka 8.8 KW. Trochę błędne mają zdjęcia na swim sklepie, bo agregat nie różnił się tylko kolorem, jak zostało to opisane, ale też gniazdkami. Poza tym nie mam zastrzeżeń… agregat dotarłem i działa.

 41. Dzień dobry. Proszę jeżeli może mi Pan podać dane do serwisu tego agregatu Singz to byłabym wdzieczna
  Niestety kupiłam też ten agregat i bardzo się wkopałam w niego bo wszystko miało być ” ładnie.- pięknie ” tylko że doprosić się o jakieś dokumenty dotyczące tego agregatu z tym Panem z Ząbkowic Śląskich to już jest inna bajka. Po podłączeniu to wszystko działało tylko że po paru godzinach pracy to ciągle coś mi się włącza i piszczy co parę godzin i nie włączy się bez doładowania akumulatora. Proszę o pomoc co robić.
  Agregat niestety kupiliśmy też na początku września i to był nasz wielki błąd. Już nikomu nie polece tego pana bo szkoda czasu i pieniędzy

  1. Pani Krysiu, nie naprawiamy gwarancyjne agregatów pod marką Singz, jednak być może nasz serwis będzie w stanie dla Pani pomóc. Zapraszamy do kontaktu który znajdzie Pani na stronie: serwis.specnarzedzia.pl, być może będziemy w stanie pomóc.

 42. Przestrzegam wszystkich przed zakupem agregatów marki SINGZ-po pierwsze to tandeta, prądnica bez regulacji AVR, silnik “szajs” bez numeru seryjnego. Podczas pierwszego załączenia (agergat Singz SL-1B) wyciek oleju. Sprzedawca agegatów Singz z Ząbkowic Śląskich to ćwaniak nie respektuje uprawniej konsumenkich, nie odbiera pism, nie odpowiadana na listy od Rzecznika Konsumentów. Chamski w rozmowie telefonicznej. Toczone są przeciwko niemu egekucje komornicze. Stacisz czas, pieniedzy nie odzyskasz. Nic nie ubarwiam-to wydarzyło sie naprawdę.

 43. Zakupiłem agregat AGROMA”POLSKA MARKA,, po 8godź pracy rozczarowanie do cna.Nic nie działa prawidłowo.Po raz pierwszy wymieniony na drugi,ciekł olej z silnika.A parametry i opis to kłamstwo.Już na swój koszt zrobiłem kilka napraw oraz zmian.NIE MAM CZASU NA ZAJMOWANIE SIĘ ODSYŁANIEM ITP.To nawet 1kW nie obsłuży.Pracuje jak 40letni rosyjski 2dwsów który ma 1kw i radzi sobie 3ray lepiej…! Dla kupujących,10razy się zastanówcie co kupić.Polska Marka.Obraza dla starej solidnej firmy.

 44. Witam, ja kupiłem FOGO FH 6001 , sama włoska prądnica wazy 35 kg i jest nawinięta grubym miedzianym drutem nawojowym. Przewody 4mm2 ,układ sieciowy IT , przerobiony na TN z RCD , licznikiem mth , wył.nadpradowym, cyfrowym miernikiem Led pokazującym wszystkie parametry prądu,napiecia, Hz ,cos fi , kVA itp.Silnik spalinowy Honda GX 390 , pali na dotyk, zero dymu .Calosc na wózku transportowym około 100 kg.Tym zespołem zasilam teren budowy i awaryjnie swoj pierwszy dom .Nie mam problemu z zasilaniem wszystkich elektronicznych urządzeń mimo braku avr(stabilizacja kondensatorem rownolegle wpiętym) . Po pomiarach sieci analizatorem wiem ze dostawca ma podobne wachania jak w moim agregacie .Wybraniem agregatu zajmowałem się 3 miesiące , przeczytałem wiele publikacji informacji , opini , książek itp.Jestem elektrykiem , znam zasadę układu it , wiem co “wychodzi” z agregatu , nie szukam przewodu N w agregacie :] , schematy mam uzgodnione z Enea i śmieje się z tych którzy maja prowizorki typu s303 rozlaczajacy L1L2L3 oraz S301 rozlaczajacy PEN i zaczynaja rozłączanie od PEN 🙂 .Albo chińszczyzna z nieznajomym układem sieciowym zasila sterownik pieca Defro Sigma i nie czyta instrukcji w której jest napisany jaki układ sieciowy piec obsługuje.Asymetria faz w agregacie 3 fazowym , brak wiedzy u kupujących itp.Przypadkow widziałem wiele , kupa śmiechu.Jednak dziwie się ze nikt nie napisał prostym językiem jak to wszystko wyglada , jak trzeba to przerobić , dostosować i podłączyć. Ucięło by to wiele spekulacji i herezji 🙂 każdy tylko jest mądry bo coś wie i odsyła do elektryka z uprawnieniami .

 45. Załamują mnie niektóre opinie sklepów allegro, zwłasza Kruzery (?).
  Mam agregaty Krafta sdg7800 diesle od 8 lat i ostatnio oddałem go na serwis. Pomimo dawnego zakupu części są i jeszcze coś z niego będzie. Takie mam i takie mogę polecić 😛

 46. Przestrzegam przed zakupem w Firmie DELCO!!! Zero kontaktu ze sprzedającym po zakupie i po wpłacie wysyłki brak!!
  W prawdzie dotarła, sprzęt w porządku, ale jednak przestrzegam przed wyborem sprzedawcy! Jakby ktoś pytał, agregat marki KRAFTWELE POLSKA.

 47. Co sądzicie a agregacie KRAFTWELE OHV9800 LIMITED?
  Do zasilania awaryjnie domu , który ma rozłożone instalacje na trzy fazy oraz jest silnik pompy szamba 2,4kW 3F , przy rozruchu skok chwilowy do 4 – 6 .
  a może Agregat Barracuda 7000 z rozruchem elektrycznym 3F
  będzie lepszy ?

 48. Trudny temat nie powiem , dla kogoś kto się nie zna. Na szczęscię znalazłem firmę która pomogła mi ogarnąc temat i jestem już wirnym klientem od 2 lat i to się napewno nie zmieni.Najbardziej cenie sobie tani serwis, a jak wiadomo, taki sprzęt musi podlegać dobremu serwisowi , zapraszam do Wa-tech

 49. Posiadam agregat ze sklepu barracuda.sklep.pl i nie mogę złego słowa powiedzieć mam go juz 2,5 roku i na razie bez awarii. Moge śmiało polecic

 50. Co mi powiecie o agregacie Barracuda 3800 a Dedra DEGB 3600 lub Hecht GG 3300 który z nich polecacie i który nie oszukuje na mocy pracy a nie na max mocy? Pozdrawiam

 51. Sprawdzić każdy każdy może choćby w internecie. O marce KREUZER po za Polska nikt nie słyszał. Taka maszynę każdy możne zamówić u Chińczyka i przykleić czy namalować swoja nazwę(za odpowiednia oplata zrobi to Chińczyk) U różnych handlarzy można zobaczyć wiele takich samych, identycznych urządzeń sprzedawanych pod kilkudziesięcioma różnymi nazwami czyli prawdę mówiąc są bez markowe. Zresztą to samo dotyczy innego sprzętu, istnieje zaledwie parę starych wypróbowanych marek takich jak Honda i dziesiątki nazw handlowych takich jak właśnie Kreuzer Voltkraft, Scheppach czy Parkside a ich jakość jest dokładnie taka sama jak ich licznych siostrach braciach o wielu nazwach.
  Ps. Nie słyszałem aby w dzisiejszych czasach ktoś nawijał prądnice innym drutem niż miedz. Zresztą wszystkie prądnice pochodzą z tej samej gigantycznej “kuźni”, chyba ze do jakichś specjalnych celów za wielokrotnie wyższą cenę.

  1. W dzisiejszych czasach Kolego to nawija się aluminium powlekanym, które imituje miedź i to się tyczy dziadowskich producentów którzy kłamią w żywe oczy. Ci mniej dziadowski ale nadal marni nawijają miedź tylko jest to miedz 5 sortu albo jest tych zwojów 1/3… dobra prądnica waży swoje, dla mocy 3 kw ok. 20 kg plus silnik co najmniej drugie tyle jak zatem może być agregat 6 kw o wadze 40 kg

  1. Z stabilizacją AVR to ja mam Kraftwele KW3500 za 900 zł z allegro. I ma faktycznie ten AVR bo rozbierałem go z ciekawości jak czyściłem. mają stronę albo na allegro ich znajdziesz. Agregat ma 3.5 kVA, czyli 2,8 KW, czyli 2800 Watt. Mogę go polecić, bo mnie mile zaskakuje.

 52. My mamy agregat kruzera i bardzo nam się przydaje w awaryjnych sytuacjach. Mieliśmy ostanio dużo przerw w dostawie prądu przez te wiatry ale agregat dał sobie rade .

 53. Co myślicie o Kraftwele?? Miał ktoś może urządzenia tej firmy? Chodzi mi o model z silnikiem beznynowym KW6500 jedna faza. Dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *