Młotowiertarka

Młotowiertarka

Młotowiertarka DeWalt

Młotowiertarka to urządzenie, które znacznie przyśpiesza wykonywanie remontów. Dzięki nim, można skutecznie kuć i wykonywać otwory nawet w najtwardszych materiałach. Młotowiertarki różnią się od tradycyjnych wiertarek tym, że pracują w większej ilości trybów. Oprócz wiercenia bez udaru i wiercenia z udarem, oferują tryb kłucia. Dzięki niemu, można w ścianie wykonać bruzdy pod kable elektryczne.

Jakiej firmy młotowiertarka?

Młotowiertarki większości firm dostępnych na rynku mają podobne parametry. Warto wybrać produkt renomowanego producenta, takiego, jak Dewalt, Makita, Bosh czy Hitachi, natomiast lepiej jest unikać najtańszych młotowiertarek, które są sprzedawane w supermarketach. Sprzęt tego typu może szybko ulegać uszkodzeniu, podczas intensywnej pracy. Jeśli zależy Ci na wyborze młotowiertarki, która sprawdzi się w firmie, jakość urządzenia jest jeszcze ważniejsza.

Młotowiertarka do domu

Wybierając takie urządzenie do domu, możesz zdecydować się na sprzęt z niższej półki cenowej. Młotowiertarka w domu przyda się do takich prac, jak kucie, wiercenie, mieszanie kleju i wiercenie dziur. Ważne jest to, by dobrać sprzęt do naszych potrzeb i nie kupować potężnej młotowiertarki wtedy, gdy później będziemy ją wykorzystywali głównie do wiercenia dziur w ścianach, a nie do kucia. Firmowy sprzęt ma znacznie lepsze parametry od elektronarzędzi z supermarketu, dlatego będzie lepszym wyborem zarówno do domu, jak i do firmy.

Młotowiertarka do kucia

Jeśli chcesz używać młotowiertarki do betonu, powinieneś zdecydować się na produkt o energii udaru około 10 J. Jeśli będzie on słabszy, to skuwanie nie będzie tak efektywne. Wśród młotowiertarek najczęściej wybierane są te, które mniejsze złącze SDS-Plus, a gdy zależy Ci na tym, by wykorzystywać urządzenie w cięższych pracach, lepszym rozwiązaniem jest SDS-Max. Bardzo ważna jest także częstotliwość udaru w wiertarce – im jest wyższa, tym lepiej.

Oprócz tych opcji, warto zwrócić uwagą na regulację ilości obrotów i możliwość zmiany ich kierunku, które są potrzebne wtedy, gdy wykorzystujesz młotowiertarkę do zwykłych prac.

Podczas kucia za pomocą młotowiertarki, na ciało użytkownika przenoszone są drgania. Warto zwrócić uwagę, czy urządzenie posiada funkcję redukcji drgań, co bardzo pomaga w przypadku długotrwałej pracy.

Młotowiertarka akumulatorowa

Młotowiertarki akumulatorowe stanowią obecnie bardzo mały segment rynku, ponieważ pojemność baterii jest zbyt mała, do efektywnej pracy. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na wierceniu dziur i funkcję udaru wykorzystujesz tylko od czasu do czasu, warto postawić na młotowiertarkę akumulatorowa.

Młotowiertarka do 500 zł

W cenie około 500 złotych znajdziesz wiele bardzo dobrych młotowiertarek, które będą pomocne w podstawowych pracach. Przed zakupem zwróć uwagę na to, jaka jest moc młotowiertarki i czy posiada funkcje, które Cię interesują. Warto także zapoznać się z opiniami na temat tego, jaka jest trwałość użytkowania różnych młotowiertarek przy różnym obciążeniu pracą. Bardzo ważne jest dobranie młotowiertarki do natężenia prac – jeśli masz zamiar wiercić bardzo duże dziury, może to doprowadzić do uszkodzenia wielu tańszych modeli.

Ranking młotowiertarek do 500 zł

Miejsce Młotowiertarka do 500 zł Producent Cena
1Bosch GSB 18-2 REBoschAktualna Cena
2Makita HP 2050 HMakitaAktualna Cena
3Bosch GSB 16 REBoschAktualna Cena
4RYOBI RPD1200-KRYOBIAktualna Cena
5Black&Decker KR1102KBlack&DeckerAktualna Cena

Młotowiertarka do 1000 zł

Profesjonalny sprzęt różni się od amatorskiego przede wszystkim trwałością i jakością wykonania. Osoby zajmujące się remontami wiedzą, że droższe młotowiertarki oferują zarówno długi czas działania, jak i radzą sobie w tych zastosowaniach, do których zostały stworzone. Droższe młotowiertarki mają zwykle wyższą moc, która odpowiada jej prawdziwym parametrom. W niektórych tanich modelach młotowiertarek, parametry przedstawione na opakowaniu nie odpowiadają rzeczywistości. Młotowiertarki do 1000 zł są zdecydowanie lepiej wyposażone od tych tańszych modeli, co znacznie zwiększa ich możliwości.

Ranking młotowiertarek do 1000 zł

Miejsce Młotowiertarka do 1000 zł Producent Cena
1DeWalt DWD530KSDeWaltAktualna Cena
2Bosch GSB 19-2 REABoschAktualna Cena
3Metabo BE 500/6MetaboAktualna Cena
4Makita 63004MakitaAktualna Cena
5DeWalt DCD990NTDeWaltAktualna Cena

Młotowiertarka - Ranking 2018

Poniższy ranking zawiera listę najpopularniejszych produktów w kategorii Młotowiertarka. Mamy nadzieję, że propozycje te pomogą w wyborze najlepszego sprzętu. Ranking aktualizowany jest codziennie i jest udostępniany przez porównywarkę cen Skąpiec.pl.

TOP 5 Młotowiertarka Cena
1Metabo SBE 650 6.00671.51Aktualna Cena
2Bosch GSB 18-2 REAktualna Cena
3Makita HP 2050 HAktualna Cena
4Celma PRCm13IEOAktualna Cena
5Bosch GSB 13 REAktualna Cena

Wpis dotyczy:

  • wiertarka udarowa ranking
  • jaka młotowiertarka
  • ranking młotowiertarek
  • młotowiertarki ranking
  • młotowiertarka jaką kupić 2017

Młotowiertarka” - Opinie i komentarze (3)

  1. Zastanawiam się nad kupnem takiego sprzętu. Niedługo oddają nasz dom i będę musiał zabrać się za jego wykończenie. Więc wydaje mi się, że takie urządzenie może się dobrze sprawdzić, przy remontach.

  2. Ostatnio musiałem zakupić nową, bo moja niestety już nie nadawała się do pracy. Jestem w szoku, że w sklepach jest aż tak duży wybór i naprawdę ciężko jest się zdecydować na jeden sprzęt, szczególnie, że marek też jest sporo, również tych mało znanych. Wybrałem sprzęt z dolnej półki ale jestem zadowolony, dobrze działa, nie zawiodłem się.

  3. My mamy ryobi i sie świetnie sprawdza. Jest poręczna, nie za ciężka ale sprytna jak to mój mąż mówi, nawet ja jej używałam i dałam radę, ale wiecie w skuwaniu kafelek a psucie to moja domena w naszym domu. Zjechałam chyba nią wszystkie kafelki w łazience u mamy, a tam wiecie dawna moda, kafelki po sufit a łazienka 10m2. Szybko poszło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *