Pistolet do malowania

Pistolet do malowania ścian

Pistolet do malowania

Malowanie pistoletem jest zarówno znacznie szybsze, jak i bardziej ekonomiczne, niż malowanie pędzlem. Dobry pistolet do malowania służy przez wiele lat, dlatego warto zainwestować w droższy model i nie martwić się o jego trwałość. Pistolety do malowania mogą być wyposażone także we własny silnik – są wtedy cięższe, ale do malowania wystarczy sam przewód elektryczny bez sprężarki.

Pistolet do malowania natryskowego

Dobry pistolet do malowania natryskowego pozwala na doskonałe rozproszenie pigmentów i pokrycie materiału cienką warstwą farby. Pistolet do malowania natryskowego jest zwykle lekki i posiada regulację strumienia farby. Przed jego użyciem należy rozcieńczyć farbę.

Jaki pistolet do malowania natryskowego wybrać? Istnieje ich wiele rodzajów, a wybór zależy od tego, jakich farb chcesz używać i jak duża ma być malowana powierzchnia. Najmniejsze pistolety natryskowe są wykorzystywane w modelarstwie i rękodziele, a duże modele pozwalają na pomalowanie samochodu lub ścian. Pistolety do malowania natryskowego często mają wymienne dysze, które można użyć do różnych rodzajów farb. Ceny są bardzo zróżnicowane, a pistolet za około 200 złotych jest skutecznym sposobem na przyśpieszenie prac przy remontach. Malowanie natryskowe jest bardzo dokładne, dlatego można pomalować w ten sposób na przykład te elementy, do których nie masz dostępu wałkiem. Pistolety do malowania natryskowego można stosować albo zamiast innych narzędzi do malowania, albo jako ich uzupełnienie.

Pistolet do malowania proszkowego

Malowanie proszkowe gwarantuje najwyższą trwałość farby i dokładne pokrycie. Niektóre z modeli przed użyciem wymagają dokładnej regulacji ze strony użytkownika, inne zaś wystarczy podłączyć i napełnić farbą i malować.

Dobre pistolety do malowania proszkowego stosowane w lakiernictwie są podłączane do specjalnej aparatury i komputera, zapewniającego ustawienie wszystkich parametrów. Można kupić także jeszcze bardziej zaawansowane pistolety automatyczne, które działają praktycznie bez udziału człowieka.

Pistolet do malowania proszkowego jest wykorzystywany przede wszystkim w zastosowaniach profesjonalnych.

Pistolet do malowania ścian

Jaki pistolet do malowania ścian wybrać? Najlepszym rozwiązaniem jest pistolet do malowania natryskowego. Przed przejściem do właściwego malowania należy wypróbować go na mniej widocznym elemencie ściany. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na malowanie pistoletem elektrycznym jest gęstość farby – należy ją rozcieńczyć do takiego poziomu, by nie chlapała i nie zostawiała zacieków. Należy pamiętać o tym, że do pistoletu natryskowego trzeba podłączyć kompresor za pomocą przewodu i ustawić odpowiednie ciśnienie.

W sklepach znajdziesz dobre pistolety do malowania ścian w różnych rozmiarach – ich ceny wynoszą od około 100 do 400 złotych. Najdroższe modele są używane przez profesjonalistów i kosztują około 2000 zł.

Aby kupić dobry pistolet do malowania ścian, zwróć uwagę na takie parametry, jak moc nominalna, moc natrysku, przepływ i długość węża. Najtańsze pistolety mogą mieć problem z równomiernym pokrywaniem powierzchni.

Pistolet do malowania drewna

Pistolet do malowania drewna jest najlepszy wtedy, gdy chcesz pomalować na przykład płot lub odmłodzić stare meble. To także bardzo dobra metoda odmładzania mebli ogrodowych, altan i innych konstrukcji z dużą ilością zakamarków. Dzięki niemu, bardzo szybko pomalujesz każdą powierzchnię i nie będziesz tracił czasu na nieefektywną pracę z pędzlem.

Jaki wybrać pistolet do malowania drewna? Jeśli nie masz kompresora, a używasz pistoletu okazjonalnie, dobrym rozwiązaniem są pistolety elektryczne. Taki pistolet jest dość ciężki, ale można nim malować znacznie szybciej, niż innymi rodzajami pistoletów. Można go użyć do malowania farbą olejną lakierobejcą i innymi rodzajami farb. Nie każdy pistolet radzi sobie z takimi rodzajami farb, dlatego konieczne jest sprawdzenie, czy jej gęstość nie jest zbyt duża. Może to powodować zniszczenie dyszy lub ich zatkanie. Największy wybór pistoletów do malowania drewna znajdziesz w supermarketach budowlanych i sklepach, które dystrybuują produkty różnych producentów sprzętu elektrycznego.

Pistolet do malowania farbą emulsyjną

Farby emulsyjne mają wiele zalet, z których najważniejszą jest krótki czas wysychania i brak zapachu. Dobry pistolet do malowania farbą emulsyjną znacznie przyśpiesza pracę przy remoncie i sprawia, że zużywamy mniej farby. Ceny pistoletów różnią się w zależności od wydajności i wielkości. Naszym zdaniem, najlepszym rozwiązaniem jest wybranie pistoletu, który radzi sobie z farbą o różnej gęstości.

Wadą tanich pistoletów jest to, że mają one problem z malowaniem, gdy wlejemy do nich źle rozcieńczoną farbę, natomiast przy zbyt rzadkiej farbie, krycie jest niedokładne. Z tego powodu, lepiej kupić droższy model i korzystać z niego z powodzeniem przez wiele lat. Pamiętaj, że do czasu przeznaczonego na malowanie pistoletem trzeba zawsze doliczyć czas poświęcony na jego czyszczenie.

Pistolet do malowania - Ranking 2019

Poniżej ranking najlepszych produktów w kategorii Pistolet do malowania. Ranking aktualizowany jest codziennie na podstawie danych z serwisu Skąpiec.pl. Poniżej można znaleźć najlepsze ceny dla danego produktu, opinie i szczegółowe parametry techniczne.

RankingPistolet do malowaniaProducentCena
1Dedra Agregat malarski DED7413 HVLP +DedraAktualna Cena
2Bosch PFS 3000-2 0603207100BoschAktualna Cena
3Bosch PFS 1000 0603207000BoschAktualna Cena
4Dedra Agregat malarski HVLP 650W A730200 Dom001474DedraAktualna Cena
5Pansam A533070PansamAktualna Cena

Wpis dotyczy:

  • pistolet do malowania
  • jaki pistolet do malowania
  • pistolet do malowania ścian
  • pistolet do malowania opinie
  • pistolet do malowania drewna

Pistolet do malowania” - Opinie i komentarze (4)

  1. Jak pracowałem w firmie budowlanej mieliśmy taki sprzęt i bardzo dobrze się sprawdzał. Na pewno jest dokładny i szybki, ale już sam nie zdecydowałbym się na taki zakup, szczególnie jeżeli chodzi o indywidualne remonty. Chyba byłby mało przydatny, bo nie malujemy wnętrza mieszkania co miesiąc 😉

  2. Pierwszy raz słyszę o takim urządzeniu. Ale to chyba dobre dla osób, które zajmują się takim malowaniem i mają firmy, bo nie wyobrażam sobie używania takiego sprzętu w domu, szczególnie jak ktoś nie wie jak go obsługiwać 🙂 Dodatkowo to dość drogi sprzęt, dlatego nie dla każdego. Ale fajnie, bo dowiedziałam się przynajmniej co to takiego i jak działa.

  3. Malowanie natryskowe daje super efekt końcowy! Tylko trzeba używać profesjonalnego sprzętu. Większość marketowych pistoletów nie nadaje się do niczego, tylko robi zacieki. Ja po nieprzyjemnej sytuacji z pracą z takim tanim sprzętem postanowiłem zatrudnić firmę do malowania natryskowego. Wyszło super! Tylko, że oni mieli wielki agregat a ja próbowałem swoich sił jakimś tanim szajsem.

  4. Pistolet do malowania pewnie znacznie bardziej ułatwia pracę, choć wiele osób wciąż preferuje bardziej tradycyjne narzędzia malarskie jak pędzle i wałki. Zależy co dla kogo jest wygodniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *