Poziomica laserowa

Poziomica laserowa

Poziomica laserowa Bosch PLL 5

Poziomica laserowa to stosunkowo proste urządzenie, które znacznie ułatwia przeprowadzanie remontów i innych prac w pomieszczeniach. Warto się zastanowić nad jej kupnem (np. gdy kładziemy płytki), gdyż poziomica umożliwia wykonanie tej pracy ze 100% dokładnością.

Laser zielony czy czerwony?

Większość poziomic laserowych dostępnych na rynku świeci czerwonym światłem, a wielu klientów nie zdaje sobie sprawy z tego, że można kupić poziomicę świecącą w innym kolorze. Praktyka pokazuje, że warto zainteresować się poziomicą z zielonym laserem szczególnie wtedy, gdy pracujemy w dużych pomieszczeniach.

Laser w zielonym kolorze jest o wiele lepiej widoczny niż czerwony – jego zasięg to około 30 metrów. Większa widoczność zielonej wiązki jest ważna wtedy, gdy w pomieszczeniu jest jasno. Minusem takiego rozwiązania jest między innymi:

  • Cena – laser zielony jest o wiele droższy, niż czerwony
  • Ilość energii potrzebna do świecenia – poziomice z laserem zielonym działają dwa razy krócej od swoich odpowiedników.
  • Problemy z działaniem w niskiej temperaturze – w temperaturze poniżej 0, wiązka jest bardzo słabo widoczna.
  • Bezpieczeństwo używania – poziomica z zielonym laserem jest znacznie bardziej niebezpieczna dla oczu, niż ta z czerwonym, ze względu na większą moc.

Ze względu na te kwestie, zwykle wykorzystuje się poziomice świecące światłem czerwonym, natomiast te z zielonym laserem są używane przez profesjonalistów.

Dobra poziomica laserowa – dlaczego warto?

Dobra poziomica laserowa przydaje się w wielu sytuacjach – między innymi podczas niwelowania terenu (szczególnie, jeśli jest ciemno), kładzenia płytek czy idealnego wieszania plakatów albo obrazów. Poziomica laserowa wymaga trochę więcej zachodu podczas ustawiania – należy ją zamocować w statywie, następnie dokładnie ustawić. Zniechęca to do stosowania z takiego sprzętu podczas drobnych czynności. Największym plusem poziomicy laserowej jest jej dokładność – linia wyznaczana jest na przestrzeni kilku metrów, a nierówności są minimalne. Dzięki jej użyciu, znacznie wzrośnie dokładność naszych prac.

Poziomica laserowa – najważniejsze cechy

Każda poziomica powinna mieć określoną dokładność poziomowania, która oznacza, jak bardzo może różnić się pomiar w stosunku do rzeczywistości.

Bardzo ważną kwestią jest zasięg poziomicy. Tani sprzęt wyposaża się w laser o zasięgu około 10 metrów (im jaśniej, tym mniejsza widoczność). Profesjonalny sprzęt ma zasięg nawet 50 metrów i pozwala wyznaczyć zarówno linie poziome, jak i pionowe jednocześnie. Przydatna jest także możliwość wyznaczenia kilku linii jednocześnie.

Najmniejsze dobre, poziomice laserowe można nosić zawsze przy sobie i dokonywać pomiaru, gdy zajdzie taka potrzeba, bez rozstawiania sprzętu na stojaku.

Przydatną opcją w poziomicy laserowej jest samopoziomowanie, które znacznie przyśpiesza pracę. Większość poziomic wyposaża się w obrotową podstawę, a większe modele, także w statyw. Zwróć uwagę na to, czy statyw w poziomicy jest stabilny – w przeciwnym razie, korzystanie z urządzenia, będzie bardzo kłopotliwe.

Poziomica laserowa - Ranking 2018

Poniższy ranking zawiera listę najpopularniejszych produktów w kategorii Poziomica laserowa. Mamy nadzieję, że propozycje te pomogą w wyborze najlepszego sprzętu. Ranking aktualizowany jest codziennie i jest udostępniany przez porównywarkę cen Skąpiec.pl.

TOP 5 Poziomica laserowa Producent Cena
1Bosch GLL 3-80 PBoschAktualna Cena
2Bosch QuigoBoschAktualna Cena
3Bosch GLL 2-80 PBoschAktualna Cena
4Bosch PCL 10BoschAktualna Cena
5Bosch GTL 3BoschAktualna Cena

Poziomica laserowa” - Opinie i komentarze (2)

  1. To doskonała poziomica! Miałem zawsze taką zwykłą, tradycyjną a ta działa o wiele lepiej i zdecydowanie prościej. Nie trzeba się męczyć, bo samodzielnie wyznacza poziom. Ja mam poziomicę z Boscha i jestem bardzo z niej zadowolony.

  2. Jakiś czas temu robiliśmy z mężem samodzielnie remont domu. Wtedy jeden z naszych znajomych polecił nam dobrą poziomicę laserową twierdząc, że będzie nam łatwiej i wygodniej wszystko wymierzyć. Na początku nie szło nam za dobrze, ale jak się nauczyliśmy ją obsługiwać to dokładnie wszystko wypoziomowaliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *