Spawarka inwertorowa

Spawarka inwertorowa

Spawarka inwertorowa Dedra

Dobra spawarka inwertorowa to jeden z najczęściej wykorzystywanych rodzajów spawarek. Można ją stosować zarówno w pracy w zakładzie, jak i jako urządzenie, które pozwoli zespawać elementy w gospodarstwie domowym. W modelach inwertorowych, zamiast niewygodnego transformatora o dużej masie, wykorzystuje się układy elektroniczne. Pozwalają one na zmniejszenie masy spawarki (przekładające się na łatwe przenoszenie sprzętu), możliwość wykorzystywania stabilnego prądu oraz szybsze chłodzenie. Spawarki inwertorowe umożliwiają także bardzo precyzyjne ustawienie amperażu.

Spawarki inwertorowe mają także wady, które wynikają przede wszystkim ze skomplikowanej budowy. Spawarka tego typu musi być dobrze chroniona przed uszkodzeniami, a jeśli dojdzie do jej uszkodzenia, naprawa może być dość kosztowna.

Dobra spawarka inwertorowa do 500-700 zł

Wybierając spawarkę inwertorową w niższej cenie, powinieneś zwrócić baczną uwagę na cykl pracy, w jakiej może ona działać. Spawarki niskiej jakości mogą pracować z bardzo słabą wydajnością około 7%, co oznacza, że podczas spawania, większość czasu spędzimy na oczekiwaniu na ostygnięcie sprzętu. Spawarki półprofesjonalne oferują cykl pracy około 35%, natomiast ta wartość przy najlepszych spawarkach, sięga nawet 100% przy słabszym prądzie. Najgorszym wyborem są spawarki, w których producent nie określił cyklu pracy. Aby zapobiec zniszczeniu spawarki pod wpływem bardzo wysokiej temperatury, musi być ona wyposażona w odpowiednie zabezpieczenie.

Ranking spawarek inwertorowych do 500-700 zł

Miejsce Spawarka inwertorowa do 500-700 zł Producent Cena
1Dedra DESTi160LDedraAktualna Cena
2Dedra DESi199BTDedraAktualna Cena
3Bester Mag Power 155-ST B18253-2BesterAktualna Cena
4HECHT 1820HECHTAktualna Cena
5Trafilux MMA 200 ITrafiluxAktualna Cena

Powinny umożliwiać także funkcje hot start, która bardzo szybko nagrzewa elektrodę, dzięki zastosowaniu silniejszego prądu. Następnie prąd przepuszczany przez elektrody wraca do normalnej wartości. Ta opcja poprawia wygodę korzystania ze spawarki i sprawia, że spoina ma wyższą jakość. Niektóre spawarki oferują także opcję inteligentnego wentylatora (określanego czasem mianem F.A.N.), który nie pobiera zbyt dużo energii, a jednocześnie pozwala ograniczyć ilość zanieczyszczeń odkładających się w spawarce.

Kolejną z interesujących opcji, dostępnych w spawarkach inwertorowych, jest funkcja Anti Striking, zapobiegająca przyklejaniu się elektrody. Standardem staje się także ARC Force, które wyrównuje dynamikę łuku, ułatwiając jednocześnie spawanie. Podczas wyboru spawarki inwertorowej w niższej cenie, należy sprawdzić, z jakimi materiałami spawalniczymi może być stosowana.

Spawarka inwertorowa do 1000-1500 zł

Najbardziej znane firmy produkujące droższe spawarki inwertorowe, to ASPA, DECA, Lincoln, Magnum, Omicron, Telwin czy TIGER. Są one dostępne w wielu miejscach – od marketów budowlanych, do wyspecjalizowanych sklepów ze sprzętem budowlanym. Droższe spawarki będą oferowały zdecydowanie wyższą trwałość niż najtańszy sprzęt, a ich serwisowanie, będzie znacznie łatwiejsze. Spawarki w tej cenie, powinny mieć moc powyżej 160 A, która pozwoli na spawanie elementów grubości powyżej 8 mm. Oczywiście, jeśli podczas pracy spawane są przede wszystkim cieńsze blachy, można postawić na model o niższej mocy. Droższe spawarki mają zwykle znacznie lepsze układy elektroniczne, co pozwala na częstsze i mniej awaryjne korzystanie z urządzenia.

Ranking spawarek inwertorowych do 1000-1500 zł

Miejsce Spawarka inwertorowa do 1000-1500 zł Producent Cena
1Dedra DESTI203PDedraAktualna Cena
2Dedra MIG/MAG IGBT DESMI160MDedraAktualna Cena
3MacAllister mig 180 A CARIMIG 180WMacAllisterAktualna Cena
4Hitachi EW3500HitachiAktualna Cena
5Magnum SNAKE 230SDMagnumAktualna Cena

Wpis dotyczy:

  • jaka spawarka inwertorowa
  • spawarka inwertorowa
  • spawarka inwertorowa opinie
  • jaka spawarka inwertorowa do 500
  • spawarka inwertorowa opinie 2017

Spawarka inwertorowa” - Opinie i komentarze (2)

  1. Dobra spawarka kosztuje dość dużo, ale jak z nią pracujemy to odczujemy różnicę lepszego sprzętu. Nie każdy jej potrzebuje, ale jak już zajdzie taka potrzeba to warto kupić lepszej klasy sprzęt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *