Spawarka inwertorowa

Spawarka inwertorowa

Spawarka inwertorowa Dedra

Dobra spawarka inwertorowa to jeden z najczęściej wykorzystywanych rodzajów spawarek. Można ją stosować zarówno w pracy w zakładzie, jak i jako urządzenie, które pozwoli zespawać elementy w gospodarstwie domowym. Spawarka inwertorowa zamiast niewygodnego transformatora o dużej masie, wykorzystuje układy elektroniczne. Pozwalają one na zmniejszenie masy spawarki (przekładające się na łatwe przenoszenie sprzętu), możliwość wykorzystywania stabilnego prądu oraz szybsze chłodzenie. Spawarki inwertorowe umożliwiają także bardzo precyzyjne ustawienie amperażu.

Spawarki inwertorowe mają także wady, które wynikają przede wszystkim ze skomplikowanej budowy. Spawarka tego typu musi być dobrze chroniona przed uszkodzeniami, a jeśli dojdzie do jej uszkodzenia, naprawa może być dość kosztowna.

Dobra spawarka inwertorowa do 500-700 zł

Wybierając spawarkę inwertorową w niższej cenie, powinieneś zwrócić baczną uwagę na cykl pracy, w jakiej może ona działać. Spawarki niskiej jakości mogą pracować z bardzo słabą wydajnością około 7%, co oznacza, że podczas spawania, większość czasu spędzimy na oczekiwaniu na ostygnięcie sprzętu. Spawarki inwertorowe półprofesjonalne oferują cykl pracy około 35%, natomiast ta wartość przy najlepszych spawarkach, sięga nawet 100% przy słabszym prądzie. Najgorszym wyborem są spawarki inwertorowe, w których producent nie określił cyklu pracy. Aby zapobiec zniszczeniu spawarki pod wpływem bardzo wysokiej temperatury, musi być ona wyposażona w odpowiednie zabezpieczenie.

Ranking spawarek inwertorowych do 500-700 zł

RankingSpawarka inwertorowa do 500-700 złProducentCena
1Dedra DESi210BT 200A Hot StartDedraAktualna Cena
2Ideal PRAKTIK MIG 200IdealAktualna Cena
3Ideal TECNOARC 181 IGBTIdealAktualna Cena
4Stamos S-MMA-250-IStamosAktualna Cena
5Ideal TECNOARC 211-S IGBT MMA/TIGIdealAktualna Cena
Spawarka inwertorowa do 500-700 zł

Spawarka inwertorowa do 500-700 zł Dedra DESi210BT 200A Hot Start

➾Szczegóły TOP1: Dedra DESi210BT 200A Hot Start

Dobra spawarka inwertorowa powinna posiadać także funkcję hot start, która bardzo szybko nagrzewa elektrodę, dzięki zastosowaniu silniejszego prądu. Następnie prąd przepuszczany przez elektrody wraca do normalnej wartości. Ta opcja poprawia wygodę korzystania ze spawarki i sprawia, że spoina ma wyższą jakość. Niektóre spawarki inwertorowe oferują także opcję inteligentnego wentylatora (określanego czasem mianem F.A.N.), który nie pobiera zbyt dużo energii, a jednocześnie pozwala ograniczyć ilość zanieczyszczeń odkładających się w spawarce.

Kolejną z interesujących opcji, dostępnych w spawarkach inwertorowych, jest funkcja Anti Striking, zapobiegająca przyklejaniu się elektrody. Standardem staje się także ARC Force, które wyrównuje dynamikę łuku, ułatwiając jednocześnie spawanie. Podczas wyboru dobrej spawarki inwertorowej w niższej cenie, należy sprawdzić, z jakimi materiałami spawalniczymi może być stosowana.

Spawarka inwertorowa do 1000-1500 zł

Najbardziej znane firmy produkujące droższe spawarki inwertorowe, to ASPA, DECA, Lincoln, Magnum, Omicron, Telwin czy TIGER. Są one dostępne w wielu miejscach – od marketów budowlanych, do wyspecjalizowanych sklepów ze sprzętem budowlanym. Najlepsze spawarki inwertorowe będą oferowały zdecydowanie wyższą trwałość niż najtańszy sprzęt, a ich serwisowanie, będzie znacznie łatwiejsze. Spawarka inwertorowa w tej cenie, powinna mieć moc powyżej 160 A, która pozwoli na spawanie elementów grubości powyżej 8 mm. Oczywiście, jeśli podczas pracy spawane są przede wszystkim cieńsze blachy, można postawić na model o niższej mocy. Droższe spawarki inwertorowe mają zwykle znacznie lepsze układy elektroniczne, co pozwala na częstsze i mniej awaryjne korzystanie z urządzenia.

Ranking spawarek inwertorowych do 1000-1500 zł

RankingSpawarka inwertorowa do 1000-1500 złProducentCena
1Dedra DESTI203PDedraAktualna Cena
2Magnum MIG 190 II MMAMagnumAktualna Cena
3Magnum SNAKE 200MagnumAktualna Cena
4IDEAL IDEAL PRAKTIK MIG 211 MMA DIGITAL - migomat PMIG211MMAIDEALAktualna Cena
5ESAB BUDDY ARC 180ESABAktualna Cena
Spawarka inwertorowa do 1000-1500 zł

Spawarka inwertorowa do 1000-1500 zł Dedra DESTI203P

➾Szczegóły TOP1: Dedra DESTI203P

Wpis dotyczy:

  • jaka spawarka inwertorowa
  • spawarka inwertorowa
  • spawarka inwertorowa opinie
  • jaka spawarka inwertorowa do 500
  • spawarka inwertorowa opinie 2017

Spawarka inwertorowa” - Opinie i komentarze (4)

  1. Dobra spawarka kosztuje dość dużo, ale jak z nią pracujemy to odczujemy różnicę lepszego sprzętu. Nie każdy jej potrzebuje, ale jak już zajdzie taka potrzeba to warto kupić lepszej klasy sprzęt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *