Spawarka inwertorowa

Spawarka inwertorowa

Spawarka inwertorowa Dedra

Dobra spawarka inwertorowa to jeden z najczęściej wykorzystywanych rodzajów spawarek. Można ją stosować zarówno w pracy w zakładzie, jak i jako urządzenie, które pozwoli zespawać elementy w gospodarstwie domowym. Spawarka inwertorowa zamiast niewygodnego transformatora o dużej masie, wykorzystuje układy elektroniczne. Pozwalają one na zmniejszenie masy spawarki (przekładające się na łatwe przenoszenie sprzętu), możliwość wykorzystywania stabilnego prądu oraz szybsze chłodzenie. Spawarki inwertorowe umożliwiają także bardzo precyzyjne ustawienie amperażu.

Spawarki inwertorowe mają także wady, które wynikają przede wszystkim ze skomplikowanej budowy. Spawarka tego typu musi być dobrze chroniona przed uszkodzeniami, a jeśli dojdzie do jej uszkodzenia, naprawa może być dość kosztowna.

Dobra spawarka inwertorowa do 500-700 zł

Wybierając spawarkę inwertorową w niższej cenie, powinieneś zwrócić baczną uwagę na cykl pracy, w jakiej może ona działać. Spawarki niskiej jakości mogą pracować z bardzo słabą wydajnością około 7%, co oznacza, że podczas spawania, większość czasu spędzimy na oczekiwaniu na ostygnięcie sprzętu. Spawarki inwertorowe półprofesjonalne oferują cykl pracy około 35%, natomiast ta wartość przy najlepszych spawarkach, sięga nawet 100% przy słabszym prądzie. Najgorszym wyborem są spawarki inwertorowe, w których producent nie określił cyklu pracy. Aby zapobiec zniszczeniu spawarki pod wpływem bardzo wysokiej temperatury, musi być ona wyposażona w odpowiednie zabezpieczenie.

Ranking spawarek inwertorowych do 500-700 zł

RankingSpawarka inwertorowa do 500-700 złProducentCena
1Weldman Micro MIG 200WeldmanAktualna Cena
2Magnum MIG 190 II MMAMagnumAktualna Cena
3Dedra DESPi40DedraAktualna Cena
4Dedra DESi210BT 200A Hot StartDedraAktualna Cena
5Magnum LIZARD 200 II NEW DIGITAL MagnumAktualna Cena

Dobra spawarka inwertorowa powinna posiadać także funkcję hot start, która bardzo szybko nagrzewa elektrodę, dzięki zastosowaniu silniejszego prądu. Następnie prąd przepuszczany przez elektrody wraca do normalnej wartości. Ta opcja poprawia wygodę korzystania ze spawarki i sprawia, że spoina ma wyższą jakość. Niektóre spawarki inwertorowe oferują także opcję inteligentnego wentylatora (określanego czasem mianem F.A.N.), który nie pobiera zbyt dużo energii, a jednocześnie pozwala ograniczyć ilość zanieczyszczeń odkładających się w spawarce.

Kolejną z interesujących opcji, dostępnych w spawarkach inwertorowych, jest funkcja Anti Striking, zapobiegająca przyklejaniu się elektrody. Standardem staje się także ARC Force, które wyrównuje dynamikę łuku, ułatwiając jednocześnie spawanie. Podczas wyboru dobrej spawarki inwertorowej w niższej cenie, należy sprawdzić, z jakimi materiałami spawalniczymi może być stosowana.

Spawarka inwertorowa do 1000-1500 zł

Najbardziej znane firmy produkujące droższe spawarki inwertorowe, to ASPA, DECA, Lincoln, Magnum, Omicron, Telwin czy TIGER. Są one dostępne w wielu miejscach – od marketów budowlanych, do wyspecjalizowanych sklepów ze sprzętem budowlanym. Najlepsze spawarki inwertorowe będą oferowały zdecydowanie wyższą trwałość niż najtańszy sprzęt, a ich serwisowanie, będzie znacznie łatwiejsze. Spawarka inwertorowa w tej cenie, powinna mieć moc powyżej 160 A, która pozwoli na spawanie elementów grubości powyżej 8 mm. Oczywiście, jeśli podczas pracy spawane są przede wszystkim cieńsze blachy, można postawić na model o niższej mocy. Droższe spawarki inwertorowe mają zwykle znacznie lepsze układy elektroniczne, co pozwala na częstsze i mniej awaryjne korzystanie z urządzenia.

Ranking spawarek inwertorowych do 1000-1500 zł

RankingSpawarka inwertorowa do 1000-1500 złProducentCena
1Weldman Micro MIG 200WeldmanAktualna Cena
2Magnum MIG 190 II MMAMagnumAktualna Cena
3Dedra DESPi40DedraAktualna Cena
4Dedra DESi210BT 200A Hot StartDedraAktualna Cena
5Magnum LIZARD 200 II NEW DIGITAL MagnumAktualna Cena
Spawarka inwertorowa do 1000-1500 zł

Spawarka inwertorowa do 1000-1500 zł Weldman Micro MIG 200

➾Szczegóły TOP1: Weldman Micro MIG 200

Wpis dotyczy:

 • jaka spawarka inwertorowa
 • spawarka inwertorowa
 • spawarka inwertorowa opinie
 • jaka spawarka inwertorowa do 500
 • spawarka inwertorowa opinie 2017

Spawarka inwertorowa” - Opinie i komentarze (10)

 1. Dobra spawarka kosztuje dość dużo, ale jak z nią pracujemy to odczujemy różnicę lepszego sprzętu. Nie każdy jej potrzebuje, ale jak już zajdzie taka potrzeba to warto kupić lepszej klasy sprzęt.

  1. Powiem ci że u nas w warsztacie korzystamy z Patona i nie jest źle. Początkowo sceptycznie podchodziłem do tematu, ale okazuje się że dobra spawarka inwertorowa nie musi być wcale z górnej półki (tzn. najwyższej), chociaż nie powiem, ta też nie jest tania jeżeli ktoś chce do swojego jedynie użytku. Jeżeli chodzi o model o którym teraz mówię to jest to Spawarka inwertorowa MMA TIG MIGMAG PATON VDI 200P. Sprawdź ten model, ja mogę dodać tylko jeszcze że średnica elektrody otulonej: 1,6 – 5,mm, a średnica drutu rdzeniowego: 0,6 – 1,0mm.

 2. Myślę, że dobra spawarka inwertorowa to model MMA Kemppi od Minarc. W ogóle mam lata pracy i doświadczenia i powiem, że ta firma jest bardzo dobra, jeżeli chodzi o taki sprzęt. Zdecydowanie polecam. Jeżeli chodzi o ten konkretny model to maksymalny prąd spawania to 140 A w cyklu pracy 35%, elektrody Rutweld 12 fi 3,2 mm, a przewód 3 metry. Cena adekwatna do jakości.

 3. Ja stoję właśnie przed wyborem, więc powiedzcie która obecnie na rynku jest najlepsza spawarka inwertorowa? Zastanawiam się nad dwoma. A więc spawarka inwertorowa Bester 210-ND czy MIGOMAT Mig Mag MMA TIG PATON 160 PULS ?? Jestem bardzo ciekawy… Bo przedział cenowy naprawdę szeroki i nie wiem czym się kierować przy wyborze… Może ktoś coś na ten temat wie?

  1. Korzystałem z różnego sprzętu, różnych produktów i nie ma co wydawać aż tak dużych pieniędzy. Chyba, że robisz coś codziennie i jest ci to rzeczywiście potrzebne. Na początek zdecydowanie ten pierwszy sprzęt będzie wystarczający. Nie napisałeś jakie ma być jego przeznaczenie. Czego oczekujesz? Dobra spawarka inwertorowa to będzie Bester 210-ND. Widzę, że cena jest korzystna. Warto kupić. Co mogę więcej napisać. W tym modelu masz prąd spawania
   10 – 200 a, cykl pracy 10% – 210 a i należy pamiętać, że to jest przeznaczone do prac spawalniczych o lekkim obciążeniu.

   1. Bardzo dobra wypowiedź, dająca do myślenia. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na prace i ich zakres. Po co nam spawarka Inwertorowa do ciężkiego obciążenia, kiedy będziemy pracować tylko na lekkim. Cenowo ten Bester jest naprawdę super. Myślę, że jak ktoś szuka czegoś cenowo przystępnego to jak najbardziej mogę polecić model i firmę.

 4. Dobra spawarka inwertorowa to zawsze wydawał mi się sprzęt specjalistyczny. Teraz wydaje mi się, że tak nie jest, ale zacząłem pracować na naprawdę dobrym sprzęcie. Pamiętam swoją pierwszą pracę, kiedy pracowałem na naprawdę kiepskiej spawarce, która była do kitu. Strasznie długo trzeba było pobierać, używana była na naprawdę małym obciążeniu… No, miło się wspomina ale dopiero teraz, po czasie. Obecnie w firmie mamy OERLIKONA… No proszę państwa, sprzęt najwyższej jakości jak dla mnie. Do domowego użytku zdecydowanie nie – również pod względem kosztów. Ale jak najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *