Wkrętarka

wiertarko-wkrętarka Metabo

wiertarko-wkrętarka Metabo

Wkrętarka, to sprzęt podstawowy, który powinien znaleźć się w każdym domu. Nie jest to gadżet dla majsterkowiczów, a raczej użyteczne narzędzie dla każdego. Dokręcenie, odkręcenie, skręcenie… Jest tego w domu sporo, a operowanie śrubokrętem jest czasochłonne, wymaga siły, bywa bardzo żmudne. Skręcenie głupiego krzesła z Ikei staje się problemem, nie mówiąc już o poważniejszych meblach. Wkrętarki występują w różnych wersjach – bywają mniejsze i większe, mogą mieć różną moc, a co za tym idzie różne zastosowanie. Narzędzia tego typu mogą być mniej lub bardziej profesjonalne, różna bywa też ich cena, dlatego przed zakupem warto zastanowić się czego naprawdę potrzebujecie.

Na co zwracać uwagę?

Różne typy urządzeń znacząco różnią się między sobą, będą wymagały poczynienia innych obserwacji. Kilka punktów wspólnych jednak można znaleźć:

 • moc
 • czas pracy na baterii/akumulatorze
 • funkcje i ilość biegów
 • akcesoria dodatkowe, w tym również różne końcówki.

Wkrętak, a może wiertarko-wkrętarka?

Najprostsze, najtańsze i też najmniej uniwersalne, przeznaczone raczej do sporadycznego używania, są wkrętaki. Polecam je jako sprzęt ratunkowo-awaryjny.

Półkę wyżej znajdziemy wkrętarki akumulatorowe. Są to nadal niewielkie gabarytowo urządzenia, o raczej niewielkim wachlarzu zastosowań, zwykle jednak są bardziej wydajne i niezawodne, niż wkrętaki, które często okazują się zakupem, który trzeba po roku powtórzyć. Wkrętaki i wiertarki akumulatorowe pracują na baterii, dlatego należy szczególną uwagę zwrócić na czas pracy i czas ładowania, co razem składa się na wydajność wkrętarki. Czas ładowania jest szczególnie ważny, jako że nie poleca się tzw. doładowywania, a ładowanie całkowite, które zapewni wkrętarce żywotność.

Małe wkrętarki polecam, jako sprzęt do trzymania w szufladzie, sprawdzi się w niemal każdej sytuacji, jest poręczny i raczej do używania w domu, niż warsztacie. Dlatego dobrym wyborem będzie również niewielki wkrętak na baterie, ważny jest jednak czas pracy, warto wybierać urządzenia, które na jednych bateriach (zwykle są to paluszki) wytrzymają kilka godzin.

Wkrętarki sieciowe i wiertarko-wkrętarki

Urządzeniami większego kalibru warto zainteresować się, jeśli prócz prostych prac planujecie wykorzystywanie wkrętarki jako sprzętu profesjonalnego. O ile wkrętak, czy wkrętarka akumulatorowa będzie idealna do skręcania, o tyle wiertarko-wkrętarki i większe wkrętarki sieciowe sprawdzą się również podczas wiercenia, czy wkręcania w twarde materiały. Warto zwrócić uwagę na funkcję udaru, która zdecydowanie zwiększa wydajność, a także pozwoli na użytkowanie wkrętarki w dużo bardziej zróżnicowany sposób. Funkcja udaru pozwoli na wiercenie dziur np. w cegle, kamieniu, betonie. Natomiast zwykłe wiertarko-wkrętarki umożliwią pracę tylko na płytach gipsowych, drewnie i podobnych, miękkich materiałach.

Czy warto inwestować w sieciowe urządzenie musicie odpowiedzieć sobie sami – na pewno jest to mniej wygodne rozwiązanie, jeśli więc wasze potrzeby są raczej niewielkie radzę stawiać na urządzenia z pierwszej kategorii. Jeżeli jednak decydujecie się na zakup wiertarki „na kablu” koniecznie zwróćcie uwagę na jego długość, zbyt krótki kabel nie tylko może być uciążliwy i niewygodny, ale też uniemożliwić dotarcie do mniej dostępnych miejsc. Z tego samego powodu warto też, w przypadku wszelkich wkrętarek, sprawdzić, czy dołączona jest do nich końcówka, umożliwiająca pracę pod kątem 90 stopni.

Wkrętarka do 250 zł / 300 zł

Jeśli chodzi o małe wkrętarki w tym przedziale – wybór jest spory, łatwo trafić na okazję i kupić naprawdę dobry sprzęt za około 300 zł. Nie warto jednak za bardzo oszczędzać, jako że łatwo trafić na urządzenie jednorazowe, ewentualnie bardzo awaryjne lub szybko się przegrzewające. Mówiąc „do 300 zł” myślę bardziej o czymś za około taką kwotę, a już niekoniecznie niższą. Na rynku można trafić na wkrętaki nawet za 50 zł, ale tego typu wynalazki radzę od razu skreślić z listy. Chyba że naprawdę szukacie czegoś żeby tylko skręcić szafę. Za 250-300 zł możecie wybierać spośród urządzeń takich firm, jak Bosh, Makita, czy Hitachi.

Wkrętarka - Ranking 2019

Poniżej ranking najlepszych produktów w kategorii Wkrętarka. Ranking aktualizowany jest codziennie na podstawie danych z serwisu Skąpiec.pl. Poniżej można znaleźć najlepsze ceny dla danego produktu, opinie i szczegółowe parametry techniczne.

RankingWkrętarkaProducentCena
1DeWalt XR DCD777S2T (DCD777S2T-QW)DeWaltAktualna Cena
2Bosch PSR 1800 Li-2BoschAktualna Cena
3Black&Decker CS3652LC XKBlack&DeckerAktualna Cena
4Graphite 58G791GraphiteAktualna Cena
5Bosch IXO (0603981020)BoschAktualna Cena

Wpis dotyczy:

 • jaka wkrętarka
 • ranking wkrętarek
 • wkrętarka do 250 zł
 • ranking wkrętarek akumulatorowych 2015
 • wkretarka goodyear opinie

Wkrętarka” - Opinie i komentarze (4)

 1. Mamy w domu dwie wkrętarki. Jedną z tej najniższej półki cenowej, drugą zdecydowanie lepszą. Nie użytkujemy ich często, jednak można zauważyć różnicę między jedną a drugą. Fajnie mieć taki sprzęt w domu, bo nie wiadomo kiedy może się przydać a po co się męczyć i samemu przykręcać śruby.

 2. Ostatnio kupiłam taką wkrętarkę mężowi na urodziny. Niewielkie urządzenie, a jak dobrze się sprawdza i działa! Sama jej teraz używam jak trzeba skręcić jakieś meble a męża nie ma w domu. Zapłaciłam za nią około 300 zł, ale myślę, że to dobra cena jak za dobry sprzęt, bo wybrałam firmę którą mąż lubi i z której ma inne urządzenia.

 3. Dobra wkrętarka powinna być w każdym domu. Nigdy tak naprawdę nie wiadomo kiedy się przyda taki sprzęt. Ja kiedyś niespodziewanie kupiłam mały stolik kawowy i nie mogłam go złożyć. Kupiłam w końcu wkrętarkę i teraz nic mnie już nie zaskoczy. Nawet ja, kobieta która nie lubi takich prac, świetnie się czuję, obsługując wkrętarkę.

 4. Ja posiadam jedną wkrętarkę. Wożę ją zawsze w samochodzie z kilkoma przystawkami, bo zawsze może się przydać. Mieszałam nią farbę. Dopompowałam nią kiedyś koło. Koleżance otworzyłam nią drzwi, kiedy zgubiła klucze. Ostatnio podrywało mnie dwóch chwiejnych panów, więc założyłam do wkrętarki wiertło piórowe i na chwilę włączyłam – od razu im przeszło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *