Odkurzacz, dmuchawa do liści

Odkurzacz do liści, dmuchawa do liści

Odkurzacz, dmuchawa do liści

Odkurzacze oraz dmuchawy do liści umożliwiają sprawne sprzątanie opadających jesienią liści z krzewów i drzew. Często lekceważymy te urządzenia, uważając, że miotła i grabie są w zupełności wystarczające. Czy rzeczywiście?

Odkurzacz a dmuchawa do liści

Wiele osób myli te pojęcia. Czym różni się odkurzacz do liści od dmuchawy do liści? Dmuchawa do liści jest urządzeniem, które wydmuchuje powietrze, a co za tym idzie, zmiata liście lub inne zanieczyszczenia. Odkurzacz natomiast zasysa je do specjalnego pojemnika lub worka. Wiele dmuchaw do liści posiada funkcję odkurzaczy, a odkurzacze do liści często mogą pochwalić się funkcjonalnością dmuchaw.

Odkurzacze do liści – dlaczego warto je kupić?

Podstawową zaletą tego typu urządzeń jest niezwykła sprawność i szybkość sprzątania z liści trawników, ogrodów, alejek, czy parków. Odkurzacze do liści z funkcją dmuchaw umożliwiają nam sprzątnięcie dużego obszaru pokrytego liśćmi bez większych nakładów pracy.

Jeśli nie lubisz mozolnego sprzątania trawników z liści i zanieczyszczeń za pomocą grabek, mioteł lub innych tradycyjnych sprzętów, na pewno spodoba Ci się wysoka funkcjonalność odkurzaczy do liści. Zwykle doceniamy je zwłaszcza przed pierwszymi śniegami, gdy musimy sprawnie oczyścić trawnik z zalegających na nim zanieczyszczeń.

Ogrodowe odkurzacze poza sprawnym zbieraniem lub wydmuchiwaniem liści, od razu kolekcjonują je w specjalnych, podczepianych workach. Dzięki temu jeszcze intensywniej oszczędzamy czas, łącząc dwie czynności w jedną.

Odkurzacze do liści są w stanie skuteczniej i precyzyjniej usuwać zanieczyszczenia zarówno z trawników, jak i z powierzchni utwardzanych. Efektywnie zassą nie tylko liście, ale i mniejsze fragmenty zanieczyszczeń, a nawet piach. Takie urządzenia staną się nieocenione przy czyszczeniu przestrzeni w rogach i przy krawędziach ścian, gdzie nie jesteśmy w stanie sięgnąć zwykłą szczotką.

Jaki odkurzacz do liści kupić?

Na rynku spotkamy się z wieloma konstrukcjami odkurzaczy do liści. Podstawowym kryterium wyboru powinno być źródło zasilania. Pod tym względem rozróżniamy odkurzacze spalinowe, elektryczne i akumulatorowe. Kolejnym kryterium powinna być wydajność urządzenia.

Odkurzacz do liści elektryczny

Odkurzacze elektryczne podłączane są do sieci. Są wygodne i efektywne, a także stosunkowo lekkie. Ich podstawową wadą jest zasięg ograniczony długością przewodu lub przedłużacza. Przyjmuje się, że odkurzacz nie powinien mieć przewodu dłuższego niż 30 metrów. Elektryczne odkurzacze do liści doskonale sprawdzają się do porządkowania działek, ogrodów i terenów wokół obiektów budowlanych.

Odkurzacz do liści spalinowy

Odkurzacze spalinowe to cięższe, zwykle przemysłowe maszyny, które wykorzystuje się do prac porządkowych z dala od źródeł zasilania. Tego typu urządzenia są najbardziej efektywnymi odkurzaczami do liści. Z racji swojej sporej mocy, mogą być również wykorzystywane do usuwania śniegu, piachu i innych bardziej wymagających zanieczyszczeń. Podstawowymi wadami spalinowych odkurzaczy do liści jest generowanie dużej ilości hałasu, spore gabaryty i dosyć wysokie ceny.

Akumulatorowy odkurzacz do liści

Są to ergonomiczne odkurzacze, które zawiesza się na specjalnym pasie. Są stosunkowo ciężkie ze względu na akumulator, jednak oferują cichą i wydajną pracę. Doskonale sprawdzają się do pracy w terenie, w którym dostęp do sieci elektrycznej jest utrudniony. Pozwalają na sprawne oczyszczanie małych powierzchni.

Wydajność odkurzacza do liści

Na wydajność urządzenia składają się dwa parametry: moc zasysania powietrza oraz natężenie przepływu powietrza. Im większa moc, tym naturalnie urządzenie będzie w stanie mocniej zasysać liście i zanieczyszczenia. Z większą mocą wiążą się również większe zapotrzebowanie na energię elektryczną. Wydajna dmuchawa może pochwalić się mocą rzędu 3 kW. Im wyższe natężenie przepływającego przez odkurzacz powietrza, tym większe fragmenty zanieczyszczeń będzie w stanie zassać.

Na co jeszcze zwracać uwagę wybierając odkurzacze do liści?

Przed zakupem warto zweryfikować wielkość i wagę odkurzacza do liści oraz to, czy będzie on dopasowany do naszych warunków fizycznych. Urządzenia tego typu ważą od 2 do nawet 8 kg. Niektóre z racji swoich gabarytów posiadają specjalne kółka do ciągnięcia, inne zakłada się na plecy, a jeszcze inne przewiesza przez ramię.

Istotny jest również emitowany hałas. Względy BHP przy użytkowaniu niektórych dmuchaw wymagają stosowania specjalnych nauszników chroniących aparat słuchu. Należy o tym pamiętać, decydując się na wydajniejsze dmuchawy spalinowe.

Wyposażenie urządzenia w zabezpieczenie przed przegrzaniem uchroni odkurzacz od uszkodzenia spowodowanego zbyt intensywną pracą. Jeśli zamierzamy sprzątać duże areały, warto wyposażyć się w odkurzacze z zaimplementowanymi zabezpieczeniami chroniącymi ich silnik i osprzęt.

Odkurzacz do liści do 150 złotych

W kwocie do 150 złotych będziemy w stanie kupić elektryczny lub akumulatorowy odkurzacz z podstawowymi parametrami i osprzętem. Tego typu urządzenia sprawdzą się do sprzątania mniejszych działek i ogrodów.

Odkurzacz do liści do 350 złotych

Dysponując budżetem do 350 złotych, kupimy solidną dmuchawę elektryczną z wszechstronną funkcjonalnością i sporą mocą oraz prędkością zasysania powietrza. Urządzenia w tej cenie zaoferują nam rozdrabnianie liści, niewielką wagę i wysoki poziom ergonomii oraz kultury pracy. Dedykowane są sprzątaniu większych ogrodów i działek.

Odkurzacz do liści do 500 złotych

Mając od dyspozycji 500 złotych, bez problemu kupimy dmuchawę spalinową, a także zaawansowane technologicznie dmuchawy elektryczne. Urządzenia z tego przedziału cenowego to wysokiej klasy narzędzia odznaczające się najwyższą wydajnością i mocą.

Odkurzacz, dmuchawa do liści - Ranking 2018

Poniższy ranking zawiera listę najpopularniejszych produktów w kategorii Odkurzacz, dmuchawa do liści. Mamy nadzieję, że propozycje te pomogą w wyborze najlepszego sprzętu. Ranking aktualizowany jest codziennie i jest udostępniany przez porównywarkę cen Skąpiec.pl.

TOP 5 Odkurzacz, dmuchawa do liści Producent Cena
1Makita BHX 2501MakitaAktualna Cena
2Einhell GC-EL 2600 EEinhellAktualna Cena
3Gardena ErgoJet 3000GardenaAktualna Cena
4Bosch ALS 25BoschAktualna Cena
5Ryobi RBV26BRyobiAktualna Cena

Odkurzacz, dmuchawa do liści” - Opinie i komentarze (2)

  1. Dmuchawa z Boscha jest moim zdaniem numerem jeden. Mamy duży ogród, na którym jesienią jest stos liści. Bez dmuchawy ogród nie wyglądałby już tak dobrze jak się prezentuje zawsze po sprzątaniu. Moim zdaniem warto używać dmuchawy. Najlepszy odkurzacz dmuchawa do liści musi mieć bardzo dużą moc, żeby sobie z tym poradzić.

  2. Dobra dmuchawa do liści powinna mieć bardzo dużą moc. Kupiłem kiedyś tanią, na promocji, i niestety okazało się, że nie jest przydatna kiedy liści jest dużo. Wystarczy kilka dni nic nie robić i później już taka dmuchawa ich nie przedmucha. Wolałem dopłacić i kupić lepszy sprzęt, który ma większą moc i rzeczywiście radzi sobie z tą pracą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *