Odśnieżarka spalinowa

odśnieżarka spalinowa

Odśnieżarka spalinowa NAC

Odśnieżarki spalinowe charakteryzują wyższą mocą niż elektryczne– w krótszym czasie możesz odśnieżyć większy kawałek podwórka, a śnieg odrzucany jest w nich dalej. Z tego tekstu dowiesz się, jak wybrać odpowiednią odśnieżarkę do swojego podwórka.

Odśnieżarka spalinowa – do jakiego podwórka?

Odśnieżarka spalinowa jest najlepszym wyborem dla osób, które mają duże podwórko, lub świadczą usługi usuwania śniegu z posesji. Im większa jest posesja, tym bardziej liczy się moc odśnieżarki i szerokość jej działania. Jeśli masz niewielkie podwórko, lub jest ono odsłonięte od śniegu, możesz swobodnie zdecydować się na model elektryczny, lub na tańszą odśnieżarkę spalinową.

Do niewielkiego podwórka najlepsza będzie odśnieżarka spalinowa bez napędu na koła, która poradzi sobie z pokrywą śniegu nie większą, niż 15 cm.

Odśnieżarka spalinowa – jaka szerokość?

Jeśli masz niewielkie podwórko lub masz na nim dużo drzew i krzewów, duża odśnieżarka będzie złym rozwiązaniem ze względu na trudne manewrowanie. Im większy teren do odśnieżenia, tym szerszy pług śnieżny można zastosować. Przy szerokim podwórku najlepszym wyborem jest odśnieżarka samobieżna, odrzucają śnieg nawet na kilkanaście metrów z regulacją strumienia wyrzutu. Niewielkie odśnieżarki pozwalają usunąć śnieg ze śnieżki szerokości około 40 cm, natomiast większe modele, nawet do 70 cm. Tak duża szerokość raczej nie przydaje się w czasie normalnego użytkowania odśnieżarki na podwórku.

Odśnieżarka spalinowa – jaki rodzaj silnika?

Podstawową kwestią, jaka ma znaczenie przy wybieraniu odśnieżarki, powinna być jakość silnika. Tanie modele mają często problem z przegrzewaniem się podczas intensywnej pracy, a odśnieżanie nie przebiega efektywnie. Produkty renomowanych firm nie mają tego problemu i przy prawidłowym serwisowaniu, potrafią działać nawet przez kilkanaście lat. Należy zwrócić także uwagę na jego moc. Tania odśnieżarka może odmówić współpracy po odśnieżeniu dłuższej drogi, a naprawa zniszczonego sprzętu może być nieopłacalna.

Oprócz samej awaryjności bardzo ważna jest możliwość serwisowania sprzętu. Sprzęt , Stiga czy Ariens można serwisować w większości miast, dlatego masz pewność, że sprzęt będzie można w każdej chwili naprawić.

Jaki zakres wyrzutu śniegu i inne parametry?

Odległość, na jaką wyrzucany jest śnieg, zależy od mocy jej silnika. Niewielkie odśnieżarki odrzucają śnieg na około 30 cm, co przy większym podwórku będzie powodowało sporo problemów. O wiele lepiej sprawdzi się wyrzut od 60 do 70 cm. Wyrzut kosiarki należy dobrać do szerokości śnieżek.

Ważny jest też parametr określany mianem wysokości roboczej – im wyższa jest, tym można łatwiej zebrać wysoką pokrywę śnieżną. Przydatną opcją jest też możliwość rozruchu silnika za pomocą startera, a nie linki (tak, jak w pile mechanicznej).

Odśnieżarka jednostopniowa czy dwustopniowa?

Istnieją dwa rodzaje odśnieżarek spalinowych – jedno i dwustopniowe. Odśnieżarki jednostopniowe mają szerokie koła albo gąsienice, a śnieg zbierany jest za pomocą świdra. Dzięki takiej budowie, można zgarnąć pokrywę 20 centymetrowego śniegu o szerokości nawet 50 cm. Takie odśnieżarki najlepiej sprawdzają się wtedy, gdy używamy ich na utwardzonej powierzchni, natomiast ich używanie na podłożu żwirowym nie jest wskazane. Odśnieżarka jednostopniowa jest dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy musisz pozbyć się świeżego i lekkiego śniegu. Jeśli będzie zmrożony, pojawi się problem z jego zebraniem.

Moc odśnieżarek jednostopniowych waha się od 3 do kilkudziesięciu koni mechanicznych. Tańsze modele są wyposażone w silnik dwusuwowy, natomiast droższe, w czterosuwowy. Odśnieżarka z silnikiem dwusuwowym ma tę wadę, że należy do niej wlewać mieszankę oleju i benzyny, co powoduje wzrost kosztów użytkowania. Do odśnieżarki czterosuwowej można wlać po prostu benzynę o odpowiedniej liczbie oktanowej.

Odśnieżarka dwustopniowa różni się mechanizmem zbierania śniegu – śnieg jest najpierw zbierany przez świder, a następnie wyrzucany przez wirnik. Dobra odśnieżarka dwustopniowa poradzi sobie nawet ze 60 cm śniegiem, także w sytuacji, gdy dojdzie do jego zlodowacenia. Działanie tej odśnieżarki różni się od jednostopniowej tym, że powoduje ona rozbijanie śniegu na kawałki, dlatego zmrożony opad nie stanowi dla niej żadnego problemu.

Odśnieżarki dwustopniowe są bardzo rzadko wybierane do zastosowania domowego, ponieważ są zarówno bardzo ciężkie, jak i mało zwrotne i wymagające dużej siły.

Podsumowując

Jeśli odśnieżarka będzie Ci potrzebna jedynie okazjonalnie, bo masz niewielkie podwórko, lub tylko kawałek chodnika do odśnieżenia przed domem, możesz zdecydować się na model z silnikiem dwusuwowym (lub nawet elektrycznym), który będzie wygodny w manewrowaniu i poradzi sobie z lekkim śniegiem.

Do nieco większych posesji lepszym wyborem jest odśnieżarka czterosuwowa z pługiem o większej szerokości. Dzięki niemu można skutecznie usunąć większą warstwę śniegu.

Odśnieżarki dwustopniowe są stosowane przede wszystkim przez służby oczyszczania miasta, ponieważ można nim bardzo szybko odśnieżyć dużą powierzchnię.

Odśnieżarka spalinowa - Ranking 2018

Poniższy ranking zawiera listę najpopularniejszych produktów w kategorii Odśnieżarka spalinowa. Mamy nadzieję, że propozycje te pomogą w wyborze najlepszego sprzętu. Ranking aktualizowany jest codziennie i jest udostępniany przez porównywarkę cen Skąpiec.pl.

TOP 5 Odśnieżarka spalinowa Producent Cena
1Stiga SNOW FoxStigaAktualna Cena
2Nac GST55NacAktualna Cena
3Nac ZLST651QNacAktualna Cena
4Romet Home Edition 2RometAktualna Cena
5Stiga ST 3255 PStigaAktualna Cena

Wpis dotyczy:

  • odsniezarka spalinowa

Odśnieżarka spalinowa” - Opinie i komentarze (3)

  1. Ten sprzęt, to typowy sprzęt dla osób które posiadają posesję o nieco większych rozmiarach. Na pewno przyda się również dla osób które mają swoje firmy i które mają przed nimi wyznaczone pole. My kiedyś używaliśmy takiego sprzętu, właśnie w firmie. Podczas dużych opadów lub w przypadku śniegu który zalega to zdecydowanie bardzo dobry i przydatny sprzęt.

  2. Nie słyszałam nigdy o takim urządzeniu i pierwszy raz je widzę 🙂 Myślę, że gdybym mieszkała w domu jednorodzinnym i miała większy teren przed domem to zastanowiłabym się nad zakupem takiego sprzętu. Jest dość drogi ale może być bardzo przydatny, szczególnie podczas dużej i śnieżnej zimy.

  3. Odśnieżarka super sprawa dla osób które mają duży teren. Sam mam w firmie mojej i sobie chwale. ja mam odśnieżarkę Faworyt dobre pale lat i działa nadal jak nowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *