Multiszlifierka dobra

Multiszlifierka - Ranking i Opinie 2023

Multiszlifierki to niewielkie elektronarzędzia, które są dostępne w różnych odmianach i z wieloma użytecznymi akcesoriami. Narzędzia te są niezwykle wszechstronne, sprawdzają się podczas remontów, w projektach DIY i w rzemiośle. Mogą wykonywać różne prace związane z cięciem, szlifowaniem, polerowaniem i grawerowaniem. Multiszlifierką można stworzyć otwory w płytach gipsowo-kartonowych, przycinać śrubki, usuwać rdzę lub przywrócić blask metalowym powierzchniom. Dzięki swojej uniwersalności multiszlifierka wielofunkcyjna na pewno zajmuje wysokie miejsce na liście najbardziej przydatnych elektronarzędzi.

Multiszlifierka – zastosowanie

Istnieją setki różnych akcesoriów, które mogą być używane z taki narzędziami jak multiszlifierka oscylacyjna lub rotacyjna. To właśnie one definiują to, do czego dane urządzenia może zostać wykorzystane. Do podstawowych funkcji multiszlifierek zalicza się wielorakie opcje:

 • polerowania,
 • szlifowania,
 • cięcia,
 • narzynania,
 • wiercenia,
 • grawerowania,
 • frezowania,
 • ostrzenia,
 • czyszczenia.

Wybór odpowiedniej multiszlifierki

To która z dostępnych na rynku multiszlifierek będzie idealna dla Ciebie, zależy od rodzaju projektów, które chcesz wykonać. Oto kilka pytań, na które warto odpowiedzieć sobie przed zakupem:

 • Czy możesz używać narzędzia w ciasnych miejscach?
 • Czy chcesz użyć tego narzędzia na zewnątrz? Jeśli tak, to czy długość kabla może stanowić problem?
 • Jakie akcesoria są dostępne dla tego narzędzia? Jakie zadania będzie można dzięki nim wykonać?
 • Na jakich materiałach zamierzasz pracować?
 • Czy wymagasz wielu dodatkowych funkcji, czy wystarczą Ci tylko podstawowe?

Najważniejsze cechy multiszlifierek

 1. Ruch głowicy

Dostępne są dwie główne odmiany multiszlifierek – rotacyjne i oscylacyjne. Pierwsze to narzędzie obrotowe – głowa narzędzia wiruje w jednolity sposób dookoła własnej osi. W przypadku multiszlifierki oscylacyjnej ruch ten jest wahadłowy. Oba rodzaje mogą wykonać wiele tych samych zadań, jednak narzędzie oscylacyjne może prawdopodobnie ciąć nieco szybciej, podczas gdy narzędzie obrotowe jest lepszym wyborem przy bardziej precyzyjnych projektach. Jeśli planujesz wykonać grawerowanie lub trasowanie, to multiszlifierka rotacyjna na pewno spełni Twoje oczekiwania. Narzędzie oscylacyjne jest doskonałym wyborem dla mniej doświadczonych majsterkowiczów, którym bardziej zależy na czasie, niż na dokładności.

 1. Zmienna prędkość

Wybierając multiszlifierkę warto zastanowić się nad taką, która posiada możliwość ustawienia różnych prędkości. Zapewnia to większą kontrolę nad wykonywanym zadaniem, co prowadzi do bardziej korzystnego wyniku, a to jest szczególnie ważne w przypadku pracy nad szczegółowym projektem lub pracy na wymagającym materiale. Nie ma tu większego znaczenia, czy multiszlifierka jest rotacyjna lub oscylacyjna, ponieważ progi prędkości są porównywalne dla oby rodzajów.

 1. Ampery

Istnieją pewne różnice między narzędziami obrotowymi i oscylującymi, jeśli chodzi o natężenie prądu. Rotacyjne mają zwykle zakres od 1,2 do 1,8 amperów, a multiszlifierki oscylacyjne wahają się od 2,3 do 3,5 amperów. Ampery służą do określenia, jak długo silnik może pracować w sposób ciągły bez przegrzania i bez pobierania większej mocy. Niezależnie od tego, czy masz zamiar korzystać z oscylujących czy obrotowych narzędzi, to przy ich wyborze nie skupiaj się wyłącznie na ilości amperów. O wiele ważniejszy jest rodzaj zadań, jakie chcesz wykonać przy pomocy multiszlifierki, a nie natężenie prądu.

Multiszlifierka akumulatorowa a przewodowa

Jeśli chcesz użyć narzędzia na zewnątrz, to kabel może stanowić problem i prawie zawsze do komfortowej pracy będzie potrzebny przedłużacz. Z kolei modele bezprzewodowe mogą być uciążliwe z powodu przymusu ładowania baterii, które powinny być przynajmniej dwie, by nie przerywać zadania w najmniej oczekiwanym momencie. W niektórych narzędziach akumulatory można wymieniać między sobą, więc jeśli posiadasz kilka multiszlifierek, to bardzo wygodną opcją będzie każdorazowy wybór takiego sprzętu, który działa na takiej samej baterii.

W przeszłości multiszlifierki bezprzewodowe miały zazwyczaj mniejszą moc niż ich przewodowe odpowiedniki. Ale dzięki wprowadzeniu baterii litowo-jonowych, różnice te nie są aż tak zauważalne, chociaż nie da się ukryć, że nadal te urządzenia, który mają stały dostęp do prądu, zazwyczaj lepiej sprawdzają się w przypadku pracy na bardzo twardych i wymagających materiałach.

Multiszlifierka do drewna

Na rynku nie ma multiszlifierki, która powstała z konkretnym zamysłem, by korzystać z niej tylko do drewna. Nie oznacza to jednak, że narzędzie to nie nadaje się do pracy z tym materiałem. Sercem multiszlifierek są akcesoria, które można do nich podłączyć. Dlatego zanim zdecydujesz się na dany model, sprawdź, czy wszystkie bity, jakie znajdują się w zestawie, są Ci potrzebne i mogą sprostać Twoim wymaganiom. Oceń także to, czy dostępna aparatura pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Multiszlifierką możesz wykonać naprawdę wiele różnych prac, więc byłoby wielce niefortunne, gdyby się okazało, że zakupiony przez Ciebie model musi być uzupełniony przez działanie innego elektronarzędzia. Dobra multiszlifierka może bowiem obrobić drewno, metal czy bardziej miękkie tworzywa, więc dla większości osób będzie wystarczającym narzędziem do wszelkiego rodzaju prac.

Dostępnych jest ponad 200 przystawek i akcesoriów, dzięki czemu każda multiszlifierka jest niezwykle wszechstronna. Pamiętaj jednak o tym, że nie wszystkie elementy pasują do różnych modeli narzędzi, dlatego szukaj takich, które sprawdzą się przy Twoich projektach. Do wyboru masz:

 • bity do cięcia drewna, metali i tworzyw sztucznych,
 • bity do szlifowania, grawerowania, polerowania i trasowania,
 • przystawki do cięcia kręgów i prostych krawędzi,
 • przystawki do ostrzenia pił łańcuchowych, noży.

Wygoda i łatwość użytkowania

Multiszlifierka to niezwykle przyjazne urządzenie, z którego obsługą nie powinny mieć problemu nawet mniej doświadczone osoby. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że wśród wszystkich elektronarzędzi jest też jednym z najbezpieczniejszych, chociaż oczywiście należy przy pracy zachować środki ostrożności, szczególnie przy cięciu czy piłowaniu. Najlepsze multiszlifierki mają ergonomiczny kształt, dzięki czemu ból dłoni nie powinien dokuczać podczas używania. Część z nich ma również miękkie uchwyty, co zapewnia wygodę i większą kontrolę podczas pracy nad projektami. Jest wiele rodzajów multiszlifierek. Jeśli masz zamiar pracować przy drobnych elementach, multiszlifierka mini będzie najlepszym wyborem.

Najlepsze marki narzędzi obrotowych

Podobnie jak w przypadku większości elektronarzędzi, okazuje się, że może istnieć kilkunastu różnych producentów, którzy wytwarzają wiele urządzeń wielofunkcyjnych. Niektórzy z nich obsługują profesjonalnych rzemieślników, ale oferują linie modeli, które są skierowane do mniej doświadczonych wytwórców i osób zainteresowanych projektami typu „zrób to sam”. Jeszcze inne firmy koncentrują się przede wszystkim na rynku właścicieli domów i starają się oferować narzędzie, które jest tak tanie, jak tylko możliwe. Jeśli chodzi o multiszlifierki, to najczęściej jest tak, że im narzędzie jest droższe, tym jest po prostu lepsze. Nie jest to żelazną reguła, można bowiem znaleźć perełki w okazyjnych cenach, jednak jeśli produkt jest podejrzanie tani, to lepiej dokładnie przyjrzeć się jego specyfikacji. Multiszlifierki składają się z wielu elementów i to w nich tkwi siła tego elektronarzędzia. Wystarczy więc, że np. tarcza do cięcia nie będzie odpowiednio wyprofilowana, by już nie nadawała się do pracy. Jeśli masz możliwość, to sprawdź takie tanie urządzenie, skontroluj jego części, włącz maszynę i posłuchaj, jak pracuje, zanim zdecydujesz się na zakup. Czasami zaoszczędzenie 100 zł może być tylko złudzeniem, ponieważ wadliwe urządzenie nie będzie się nadawało do użytku.

Firmy, którym można zaufać w tej kategorii to: Dremel, DeWalt, Milwaukee, Bosch, Hitachi, Makita i Ridgid.

Gdzie kupić i ile kosztuje dobra multuszlifierka?

Narzędzia te najlepiej kupować jako część zestawu, który zawiera wiele akcesoriów, takich jak końcówki do szlifowania, do piaskowania i brzeszczoty do różnych rodzajów materiałów. Bezprzewodowa multiszlifierka z akcesoriami to koszt około 300 zł wraz z dobrze dobranym zestawem 30 akcesoriów. Modele rotacyjne i przewodowe są tańsze i porządnej jakości narzędzie to koszt ok. 250 zł. Multiszlifierki oscylujące mają nieznacznie wyższe ceny, które zaczynają się od ok. 300 zł za zestaw z 8 akcesoriami, a jeśli ma być on powiększony do 30 części, to cena może wzrosnąć do aż 500 zł. Niektóre najlepsze firmy, takie jak Dremel, nie produkują bezprzewodowych multiszlifierek oscylacyjnych, ale robią to inni producenci. 12-woltowe bezprzewodowe narzędzie z kilkoma dodatkami może kosztować trochę mniej niż 400 zł. Jeśli potrzebujesz mocniejszej baterii, to cena zapewne przekroczy 600 zł i to bez żadnych dodatkowych akcesoriów.

Multiszlifierka - Ranking i Opinie 2023 - Ranking 2024

Poniżej ranking najlepszych produktów w kategorii Multiszlifierka - Ranking i Opinie 2023. Ranking aktualizowany jest codziennie na podstawie danych z serwisu Skąpiec.pl. Poniżej można znaleźć najlepsze ceny dla danego produktu, opinie i szczegółowe parametry techniczne.

RankingMultiszlifierka - Ranking i Opinie 2023ProducentCena
1Güde Szlifierka kombi GKS 150-25GüdeAktualna Cena
2Szlifierka stołowa dwutarczowa GDS 175-30Aktualna Cena
3Szlifierka stołowa kombi GDS 75GüdeAktualna Cena
4Güde Szlifierka stołowa dwutarczowa GDS 125-12GüdeAktualna Cena
5WORX MakerX WX741.9WORXAktualna Cena

Multiszlifierka - Ranking i Opinie 2023 - Opinie

 1. Vilek71
  Posted on 7 listopada 2019
 2. Wojtek
  Posted on 7 listopada 2019
  • Igor
   Posted on 7 listopada 2019
   • Jacek
    Posted on 7 listopada 2019
 3. Heniek
  Posted on 7 listopada 2019
  • Gośka
   Posted on 7 listopada 2019
 4. Tomasz
  Posted on 16 lutego 2019
  • Grzesiu
   Posted on 7 listopada 2019
 5. Gusi
  Posted on 6 listopada 2018
 6. Justna
  Posted on 28 maja 2018

Dodaj komentarz