Odkurzacz przemysłowy

odkurzacz przemysłowy

odkurzacz przemysłowy Makita

Dobry odkurzacz przemysłowy jest stosowany wszędzie tam, gdzie konieczna jest bardzo duża moc ssania, praca odbywa się w ciężkich warunkach i w trybie ciągłym. Zwykły, domowy odkurzacz w takich warunkach ulegnie szybkiemu uszkodzeniu, natomiast sprzęt przemysłowy, jest dostosowany do takiej pracy.

Odkurzacz przemysłowy bezworkowy

Tego typu odkurzacze są wyposażone w filtr HEPA i umożliwiają znacznie dłuższą pracę niż standardowy odkurzacz z workiem. To szczególnie ważne wtedy, gdy odkurzacz pracuje w dużym zapyleniu (warsztat, budowa) i z tego powodu, w zwykłym odkurzaczu trzeba co kilka godzin wymieniać worek. Odkurzacz bezworkowy jest tańszy w użytkowaniu – wkłady do niektórych odkurzaczy mogą kosztować nawet kilkadziesiąt złotych.

Odkurzacz przemysłowy do domu

Odkurzacze przemysłowe raczej nie nadają się do sprzątania w domu, z uwagi na to, że mają ubogie wyposażenie i służą raczej usuwaniu dużej ilości zanieczyszczeń, co raczej nie jest konieczne w zwykłym domu. Dobry odkurzacz przemysłowy sprawdzi się na przykład wtedy, gdy chcemy wybierać popiół z kominka lub gdy majsterkujemy w domu. Przydaje się także w czasie remontu.

Odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem

Odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem ma tę zaletę, że nie trzeba tak często przerywać jego pracy. Otrząsacz pozwala na usunięcie zanieczyszczeń z newralgicznego miejsca, jakim jest filtr odkurzacza. W większości odkurzaczy tego typu, przewiew powietrza zostaje odwrócony, co pozwala na usunięcie zanieczyszczeń osiadających na filtrze. Warto także wybrać odkurzacz dopasowany klasą do Twoich potrzeb – zwykle można podzielić je na 3 klasy. Klasa L służy do usuwania najdrobniejszych pyłów, klasa M jest przeznaczona do pyłów o większej średnicy, natomiast H – do likwidowania najbardziej niebezpiecznych substancji i sadzy. Poszczególne klasy różnią się przede wszystkim rodzajem użytego filtra.

Odkurzacz przemysłowy do popiołu

Jednym z największych problemów w domach ogrzewanych zwykłym piecem, jest usuwanie popiołu. Dobry odkurzacz przemysłowy jest dostosowany nawet do tak wymagających zadań i wystarczy kilka minut, by usunął bez problemów cały popiół. Jeśli masz stale problem z wynoszeniem popiołu, zastosowanie takiego odkurzacza, to jedno z najlepszych rozwiązań.

Odkurzacz przemysłowy do pyłów

Dobry odkurzacz przemysłowy poradzi sobie ze wszystkimi rodzajami pyłu, a nawet z drobnym gruzem. Jeśli wykonujesz remont, lub pracujesz w warsztacie, usuwanie zanieczyszczeń tego typu jest jednym z największych problemów. Użycie w tym celu zwykłego odkurzacza jest niewystarczające z uwagi na jego niską moc, natomiast dobry odkurzacz przemysłowy, bez problemu usunie dokuczliwy pył. Jego ogromnym plusem jest duża pojemność zbiornika, dzięki czemu nie trzeba usuwać brudu tak często, jak w innych rodzajach odkurzaczy. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na usuwaniu pyłu, najlepszym wyborem będzie odkurzacz, który pracuje tylko w trybie suchym. Najbardziej wymagającym rodzajem zanieczyszczeń jest pył gipsowy, który może szybko doprowadzić do zepsucia nawet najlepszego odkurzacza.

Odkurzacz przemysłowy do 500 zł

Tanie odkurzacze przemysłowe charakteryzują się zwykle niższą mocą i mniejszą wydajnością pracy niż te z wyższej półki cenowej. W cenie około 500 zł znajdziesz szeroki wybór odkurzaczy, które umożliwiają usuwanie pyłu i brudu, a także mogą zaoferować filtr HEPA. Przed zakupem taniego odkurzacza, warto zwrócić uwagę na to, jaka jest jego wydajność i czy poradzi sobie ze zbieraniem zanieczyszczeń, które najczęściej pojawiają się w czasie pracy. Miej świadomość tego, że odkurzacz w niższej cenie będzie gorzej wyposażony i słabszy od sprzętu, za kilka tysięcy złotych, ale sprawdzi się, jeśli będzie używany prawidłowo.

Ranking odkurzaczy przemysłowych do 500 zł

Miejsce Odkurzacz przemysłowy do 500 zł Producent Cena
1Graphite Graphite 59G608+G + smartwatch Raty 10 x 49,90 złGraphiteAktualna Cena
2Karcher AD 4KarcherAktualna Cena
3Karcher T 7/1 ClassicKarcherAktualna Cena
4Karcher AD 3 1200W 17L odkurzacz kominkowyKarcherAktualna Cena
5Karcher AD 3 Premium 1200W 17L odkurzacz kominkowyKarcherAktualna Cena

Odkurzacz przemysłowy do 1000 zł

W tej cenie można kupić dobry odkurzacz przemysłowy, który będzie wyposażony w filtry ze strzepywaczami. To bardzo ważne, ponieważ drobny pył bardzo szybko osiada we wnętrzu odkurzacza i prowadzi do spadku jego wydajności. W cenie około 1000 złotych można kupić odkurzacz z bardzo dużym zbiornikiem z funkcją samooczyszczania, co pozwoli na długą, nieprzerwaną pracę. To szczególnie ważne wtedy, gdy do odkurzenia jest bardzo duża powierzchnia. Odkurzacz przemysłowy, który będzie trzeba czyścić co kilka minut pracy, zupełnie nie sprawdzi się w fabryce czy w firmie remontowej.

Ranking odkurzaczy przemysłowych do 500 zł

Miejsce Odkurzacz przemysłowy do 500 zł Producent Cena
1Vax 7151VaxAktualna Cena
2Karcher SE 5.100 1.081-200.0KarcherAktualna Cena
3Karcher DS 6KarcherAktualna Cena
4Karcher T 12/1 eco!efficiencyKarcherAktualna Cena
5Metabo ASA 25 L PCMetaboAktualna Cena

Niezależnie od tego, ile kosztuje Twój odkurzacz, warto zastanowić się, czy moc jego silnika będzie wystarczająca do Twoich zastosowań. Im większa jest moc, tym zwykle lepiej sprawdza się dany odkurzacz.

Liczy się także odpowiednia długość przewodu zasilającego. Można ją co prawda wydłużyć dzięki przedłużaczom, ale odkurzacz z wbudowanym kilkumetrowym przewodem, jest zawsze lepszym rozwiązaniem niż ten, który ma krótki przewód.

Przed zakupem sprawdź także to, jak długą gwarancję daje producent odkurzacza oraz gdzie znajduje się serwis naprawy. Z uwagi na ciężkie warunki pracy, odkurzacze tego typu są często narażone na uszkodzenia.

Odkurzacz przemysłowy - Ranking 2018

Poniższy ranking zawiera listę najpopularniejszych produktów w kategorii Odkurzacz przemysłowy. Mamy nadzieję, że propozycje te pomogą w wyborze najlepszego sprzętu. Ranking aktualizowany jest codziennie i jest udostępniany przez porównywarkę cen Skąpiec.pl.

TOP 5 Odkurzacz przemysłowy Producent Cena
1Karcher AD 3 1200W 17L odkurzacz kominkowyKarcherAktualna Cena
2Bosch GAS 15BoschAktualna Cena
3Karcher AD 3KarcherAktualna Cena
4Hyundai VC5750HyundaiAktualna Cena
5Sencor SVC3001SencorAktualna Cena

Wpis dotyczy:

 • jaki odkurzacz przemysłowy
 • odkurzacz przemysłowy opinie
 • odkurzacz przemysłowy
 • odkużacz przemysłowy czy zwykły jaki lepszy
 • odkurzacz przemysłowy bezworkowy

Odkurzacz przemysłowy” - Opinie i komentarze (13)

 1. Kupiłam ostatnio taki odkurzacz do firmy, zawsze się zastanawiałam czy warto i teraz postanowiłam, że go kupię, bo nie ma się co tak długo zastanawiać. Wybrałam MV4 i jestem na razie zadowolona. To nie jest tani sprzęt, ale jak wiadomo za dobre rzeczy trzeba płacić, więc nie ma co sie teraz nad tym zastanawiać. Na razie jestem z niego zadowolona zobaczymy jak będzie po kilku miesiącach.

 2. Fajny artykuł! Bardzo mi pomógł, bo akurat jestem na etapie szukania odkurzacza przemysłowego do warsztatu.

 3. Ja aktualnie pracuje na odkurzaczy firmy flex. Koszt to ok 350€. Ale jak podpowiem pod niego zyrafe, to muszę ja odrywać od ściany. Nie wiem jaka ma pojemność, ale jest pełny i moc nie spada. Odkurzacz jest bezworkowy, posiada filtr Budowa podobny do samochodowego. Po wyszlifowaniu ok 100-120 m2 gładzi, zbiornik pełny , moc pełna a filtr praktycznie czysty. Gorąco polecam ten odkurzacz

  1. To weź się za sufity na wysokości z drabiny albo rusztowania zobaczymy co wtedy powiesz miłośniku żyrafy

 4. nie wiem kto to pisze ale odkurzaczami top 1 jest starmix mam w swoiej firmie wszystkie tylko tych badziew karcher sie pozbyłem to jakaś chińszczyzna bardzo dobrze mi sie sprawował dewalt 35l bosch też ale nigdy nie karcher to jakaś pomyłka

 5. Fajny artykuł, musimy w tym roku przeprowadzić remont, a zwykły odkurzacz nie podoła w trakcie sprzątania 🙁
  Trzeba się zaopatrzyć w przemysłowy.

 6. Moja firma sprząta na budowach i nie wyobrażam sobie żebyśmy w XXI wieku robili to bez profesjonalnego sprzętu. Pracujemy na urządzeniach Nilfisk, a to co nas wyróżnia to tempo pracy. Jesteśmy naprawdę szybsi i dokładniejsi niż konkurencja.

 7. Ja zdecydowanie polecam odkurzacze do sprzątania na sucho i na mokro Nilfisk. Dobry sprzęt, nie psuja się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *