Myjka ciśnieniowa

Myjka ciśnieniowa

Myjka ciśnieniowa

Myjka ciśnieniowa jest kupowana najczęściej przez posiadaczy samochodów, którzy mają miejsce na jej używanie, czyli raczej mieszkają poza miastem. Ale dobra myjka ciśnieniowa przydaje się także podczas pracy w ogrodzie, myciu elewacji, narzędzi, chodników, tarasów, itd.. Najważniejszym parametrem myjki ciśnieniowej jest ciśnienie – wynosi ono od 100 do 500 barów. Im mocniejsza jest myjka wodna, tym łatwiej jest usunąć zanieczyszczenia. Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie jaką myjkę ciśnieniową warto kupić?

Myjka ciśnieniowa do 500 złotych

W tej cenie znajdziesz bardzo dobrą myjkę ciśnieniową do domu. Taki sprzęt nie działa w trybie ciągłym, dzięki czemu producent może wykorzystać w niej tańsze podzespoły. Jeśli pracujesz z myjką ciśnieniową, musisz uważać na jej przegrzewanie się, ponieważ zmniejsza to jej żywotność. Myjka ciśnieniowa do 500 zł będzie pomocna przy niezbyt silnych zabezpieczeniach (kurz, błoto), natomiast do czyszczenia z takich zanieczyszczeń, jak trawa i olej, konieczna będzie mocniejsza myjka. Niektórzy producenci oferują w cenie około 500 złotych mocniejszą myjkę, która będzie uboższa o funkcje, które możesz znaleźć w sprzęcie ze słabszym silnikiem.

Ranking myjek ciśnieniowych do 500 zł

RankingMyjka ciśnieniowa do 500 złotychProducentCena
1Karcher K3 (1.601-812.0)KarcherAktualna Cena
2Stanley SXPW18EStanleyAktualna Cena
3Dedra DED8821DedraAktualna Cena
4Karcher K 2 Premium Full Control BT (1.673-420.0)KarcherAktualna Cena
5Bosch Universal Aquatak 125 (06008A7A00)BoschAktualna Cena
Myjka ciśnieniowa do 500 złotych

Myjka ciśnieniowa do 500 złotych Karcher K3 (1.601-812.0)

➾Szczegóły TOP1: Karcher K3 (1.601-812.0)

Tanie myjki ciśnieniowe mają głowicę pompy wykonaną z plastiku, ale do domowych zastosowań będą idealne.

Myjka ciśnieniowa do 1000 złotych

Droższe myjki ciśnieniowe oferują nie tylko znacznie wyższe ciśnienie, ale także głowicę pompy wykonaną z metalu. W tańszych produktach jest to aluminium, natomiast w droższych – mosiądz. Większość droższych myjek wodnych zapewnia możliwość pracy ciągłej, dlatego używane są na przykład na myjniach. Dzięki niej można wyczyścić samochód z bardzo silnych zabrudzeń bez konieczności szorowania.

W gospodarstwie domowym dobra myjka ciśnieniowa o dużej mocy i sporym przepływie wody powinna się sprawdzić doskonale. Chociażby ze względu na różnego rodzaje dysze, lance, węże dołączane do takich droższych zestawów.

Ranking myjek ciśnieniowych do 1000 zł

RankingMyjka ciśnieniowa do 1000 złotychProducentCena
1Karcher K 4 Full Control 1.324-000.0KarcherAktualna Cena
2Nilfisk C-PG 1351-8 P X-TRA EU (128471169)NilfiskAktualna Cena
3STIGA HPS 235 R (2C1351801/ST1)STIGAAktualna Cena
4Karcher K 5 (1.180-633.0)KarcherAktualna Cena
5Bosch AQT 42-13BoschAktualna Cena
Myjka ciśnieniowa do 1000 złotych

Myjka ciśnieniowa do 1000 złotych Karcher K 4 Full Control 1.324-000.0

➾Szczegóły TOP1: Karcher K 4 Full Control 1.324-000.0

Bardzo duże ciśnienie w myjce może uszkodzić lakier, jeśli będzie zastosowane z bliskiej odległości. Do usuwania świeżego błota i kurzu wystarczy myjka o mocy 120 bar. Znacznie trudniejsze jest usunięcie zaschniętego błota, mycie elewacji i czyszczenie chodnikach z mchu i trawy. W ich przypadku potrzebujesz mocy od 200 do 500 bar. Często bardziej opłacalne jest zlecenie wyczyszczenia chodnika komuś, kto posiada dobrą myjkę ciśnieniową, niż jej zakupienie.

Dobra myjka ciśnieniowa – jaka firma?

Myjki ciśnieniowe w Polsce kojarzą się z firmą Karcher, jednak produkuje je wielu innych producentów – takich, jak Bosch, Stihl, Makita, Black&Decker, Hecht, Nilfisk-ALTO, Dedra, Stanley. Opłacalny jest zakup markowej myjki ciśnieniowej – nie kosztuje ona dużo więcej, niż sprzęt „no-name”, a jest znacznie trwalszy i oferuje lepsze warunki gwarancji. Taki sprzęt po okresie gwarancji można serwisować, czego nie można powiedzieć o najtańszych myjkach wodnych.

Wszyscy producenci oferują myjki ciśnieniowe zarówno do użytku amatorskiego, jak i do profesjonalnego. Jeśli chcesz, by Twoja myjka wodna wytrzymała kilka sezonów, powinieneś wybrać sprzęt klasy średniej.

Można spotkać się z poglądem, że chińskie firmy produkują myjki ciśnieniowe o podobnej jakości, jak tanie produkty znanych firm. Jedno jest pewne – gdy taka myjka ciśnieniowa się zepsuje, nie będzie można jej serwisować za małe pieniądze.

Dobry osprzęt do myjki ciśnieniowej

Myjka ciśnieniowa jest wyposażona zwykle w wąż przystosowany do działania w warunkach wysokiego ciśnienia i lancę, wyposażoną w dyszę. Można do niej podłączyć także pistolet.

Wiele osób decyduje się na dokupienie takich elementów, jak zestaw do piaskowania i dyszy pianowej, a także szczotek i innych odmian dysz. Zwykle dokupuje się je oddzielnie. W przypadku urządzeń różnych firm ceny osprzętu mogą się znacznie różnić.

Przydatną funkcją w myjce ciśnieniowej jest podgrzewacz, który pozwala na znacznie skuteczniejsze mycie powierzchni. Tę opcję można znaleźć w większości pomp średniej klasy. Warto podkreślić, że jeśli myjka ma opcję podgrzewania wody, to rekompensuje to niezbyt duże ciśnienie.

Niezbędny jest też pojemnik na detergent, dzięki któremu można usunąć nawet najbardziej uparte zanieczyszczenia. Markowa chemia może także zwiększyć wydajność myjki i dodatkowo ograniczyć zużycie wody.

Myjki ciśnieniowe – elektryczne czy spalinowe?

Myjka elektryczna nieco ogranicza użytkownika, bo pozwala na mycie pojazdu dopiero wtedy, gdy mamy podłączony przedłużacz. Niektóre myjki mają akumulator, który pozwala na dość długie mycie bez dostępu do elektryczności.

Myjki spalinowe można stosować w każdym miejscu, są używane także przez profesjonalistów. Ich minusem jest hałas i wyższa cena.

Podsumowanie

Myjki ciśnieniowe należą do urządzeń, których jakość jest ściśle powiązana z ceną. W najniższej cenie kupisz myjkę ciśnieniową o niewielkiej mocy, która oferuje jedynie podstawowe opcje. Jeśli chcesz, by mycie było naprawdę szybkie i skuteczne, kup myjkę ciśnieniową o dużej mocy, z głowicą wykonaną z metalu. Pozwoli ona na znacznie szybsze mycie i usunięcie tych zanieczyszczeń, z którymi nie poradzi sobie tańsza myjka.

Przed zakupem zwróć uwagę na takie kwestie jak długość przewodu do wody i wygodę użytkowania. Parametry pompy są tak samo ważne, ale nie ma gwarancji, że pompa z najmocniejszym silnikiem się sprawdzi w Twoim przypadku. Niektóre myjki ciśnieniowe trzeba używać regularnie, bo w przeciwnym przypadku mogą mieć problemy z rozruchem.

Myjka ciśnieniowa - Ranking 2019

Poniżej ranking najlepszych produktów w kategorii Myjka ciśnieniowa. Ranking aktualizowany jest codziennie na podstawie danych z serwisu Skąpiec.pl. Poniżej można znaleźć najlepsze ceny dla danego produktu, opinie i szczegółowe parametry techniczne.

RankingMyjka ciśnieniowaProducentCena
1Karcher K 4 Full Control 1.324-000.0KarcherAktualna Cena
2Karcher K3 (1.601-812.0)KarcherAktualna Cena
3Karcher K 5 Premium Full Control Plus Home 1.324-633.0KarcherAktualna Cena
4Karcher K 2 Basic 1.673-155.0KarcherAktualna Cena
5Nilfisk-ALTO C 125.7 6 X TRANilfisk-ALTOAktualna Cena

Wpis dotyczy:

 • myjka ciśnieniowa opinie
 • ranking myjek ciśnieniowych
 • myjki ciśnieniowe ranking
 • myjka ciśnieniowa ranking
 • myjki ciśnieniowe opinie

Myjka ciśnieniowa” - Opinie i komentarze (19)

 1. Od dawna powtarzam żonie że zakup myjki ciśnieniowej to nie jest moja fanaberia. Tłumaczę, że to przydatne urządzenie bardzo ułatwi życie 😉 Dam jej do przeczytania ten tekst- może wtedy dojdzie do takiego samego wniosku i wolne środki, które mamy na koncie pójdą na zakup najlepszej z możliwych myjki ciśnieniowej. Dziękuję za to zestawienie – bardzo pomoże w podjęciu ewentualnej decyzji. 🙂

 2. Ja byłem przekonany, że taka myjka to spory wydatek i dlatego jej nie kupowałem. A zawsze była mi potrzebna, bo w domu zawsze jest co sprzątać. Teraz kupiłem myjkę na promocji nawet za mniej niż 400 zł, oczywiście firmową. Nie ma nic lepszego!!! Myję nią dom, samochód, urządzenia, bramkę.. Wszystko co trzeba, więc to naprawdę idealny sprzęt.

 3. Karcher K 2 to raczej badziew na 2 sezony :/ mi sypnęła się plastikowa (!) obudowa pompy koszt jest taki jak 3/4 nowej myjki POLECAM
  z tego co sie orientuje szukajac w temacie K4 ma ten sam system co K2 … a wyższe ciśnienie pracy…
  Karcher cos ostatnio mi podpadł mam tez ich odkurzacz parowy 1902 czy jakos tak 3 lata .. padł silnik obaweiam ze akcja bedzie taka jak z myjka 3/4 ceny nowego :/

 4. Przede wszystkim należy wybrać myjkę na pompie aluminiowej-czyli w przypadku Karchera nic poniżej klasy K5. Jeżeli nie mamy za dużo funduszy a potrzebujemy dobrą myjkę to z czystym sumieniem polecam nawet Stihl RE 98-super myjka za rozsądną cenę i na pompie aluminiowej ! Pozdrawiam

 5. Patryk pisze o aluminiowej pompie – taką mam (K 4.8) ale cóż pada silnik bo na szczotkach, jak nie kupisz za dużą kasę to nawet w serwisie po cichu powiedzą, że tak to liczone jak nie pompa to silnik..coś paść musi.. Ponoć niby kompozyty zaawansowane ale..jakoś mamy uprzedzenia. Cena naprawy silnika (zakup + robocizna w servisie K) w mojej to cena nowej K4 compakt.

 6. Też się zastanawiałem nad kupnem myjki ciśnieniowej, ale czasem warto zaufać komuś, kto również posługuje się profesjonalnym sprzętem i zrobi to za nas. Czasami trzeba coś umyć na pewnej wysokości, po co ryzykować samemu, ja to zleciłem firmie i nie żałuję!

 7. Myjka ciśnieniowa to super sprawa. Porządki wokół domu idą błyskawicznie. Ja kupiłem swoją w Przydomu.pl Polecam to urządzenia. Praca z nim to sama przyjemność.

 8. Od kiedy mieszkam na wsi używam myjek ciśnieniowych. Myjka jest tak niezbędna jak kosiarka i stale jest wykorzystywana: samochód, rowery, narzędzia, kostka, elewacja, a nawet przygotowanie sztachet do malowania. Jeżeli ktoś się waha – nie powinien. Do tej pory używałem Karchera K2 i wczoraj padł już trzeci. Zaczyna się od wycieku na pompie, a po krótkim czasie już się nie załącza. Naprawa oczywiście jest nieopłacalna. Wniosek: na myjki tanie, z pompą plastykową szkoda pieniędzy. Jeżeli będzie częściej używana powinna być z pompą metalową i tyle. Teraz mam dylemat. Rozważam K5 lub K7, ale kusi Stanley 150 Bar. 1/2 ceny K5. Mam różne narzędzia Stanley i oceniam je wysoko. Czy myjką będzie równie dobra?

  1. Też sie wyleczyłem z karchera, zaryzykowałem w zeszłym roku kupiłem bosha z serii professional 5-65 i jedyne czego żałuję to fakt że powinienem dopłacić do wersji ze zwijakiem. Pozdrawiam.

  2. Kupiłem Parkside z Lidla, mam go już 5 lat i jedyne co się zepsuło to lanca dająca prosty strumień wody i pękła mi rączka. Tak to wszystko śmiga a robiłem nią naprawdę dużo. Dziś nie wyobrażam sobie mycia bez myjki.

 9. Stanley jest leciutki w przeciwieństwie do najlepszych. To chyba niedobrze. Wycieczka do lokalnego serwisu pokazuje jak częstym gościem są tam K5. Moim faworytem jest Stihl z aluminiową pompą i inwerterowym silnikiem poczynając od tanich modeli. Z Karchera K7 ma sens – mosiądz i inwerter. To co najlepsze waży.

 10. ja mam zaufanie do tej strony z urząfdzeniami do czyszczenia samochodów, chemią samochodową Detail Kinga. Dla mnie najlepsza marka

 11. W tej samej fabryce, co Karcher, produkują modele Camry, które są mimo wszystko tańsze. Ja używam CR 7026, solidny i w dobrej cenie, sprawdza się równie dobrze co konkurencyjne marki.

  1. Nie wiedziałem, że Camry produkuje tam, gdzie Karcher, to w sumie przydatna informacja. Ale jestem również posiadaczem modelu CR 7026, a sezon wiosenny już za pasem praktycznie, i przyznaję – sprawdza się w przydomowym obejściu i pracach, nie tylko przy samochodzie. A przy kupnie duże znaczenie miała w tym wypadku cena.

 12. Proszę o doradztwo. Jaką myjkę kupić do domu. Będę używał do mycia aut, kostki, ogrodzenia, elewacji. Może jakąś w zestawie od razu żeby nie dokupować co chwilę dodatkowych akcesoriów. Jest taki full zestaw na rynku? No i żeby były dobrej jakości podzespoły. Polecacie jakiś konkretny zestaw, który się sprawdził?
  Z góry dziękuję za podpowiedź.
  Pozdrawiam

 13. Dziwne, same Karchery w rankingu. Coś mi tu śmierdzi sponsoringiem. a tak z trochę innej beczki. kupiłem teściowi kosę spalinową NAC części są tanie jak rosół i wymiana bezproblemowa. Za sprzęt markowy nie dość że zapłaciłbym 3x drożej to i serwis bu mnie dmuchał na nizłą kaskę. To samo jest z wszystkim. Więc wolę kupić sprzęt za 300 zł a w razie największej tragedii (które i zdarzają się obecnie markowym sprzętom) kupić sobie NOWĄ ! Dziękuję

 14. A propo myjekl Karcher to porównajcie je do Stihla, zrozumiecie co to znaczy strata pieniędzy i udręka. Urządzenie mimo, że nie było z marketu to na trzy uruchomienia zaliczyło trzy awarie, po każdej naprawie urządzenie pracowało około 10-15 min i ulegało awarii.
  Do porównania pożyczałem od sąsiadów ich urządzenia które mają po kilka lat i tam się nic nie działo -pracowały i pracują do dzisiaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *