Elastyczna końcówka do wkrętarki nasadka

Elastyczna końcówka do wkrętarki - Ranking i Opinie 2023

Przeglądałem ostatnio chińszczyznę w sklepie gearbest.com (taki mniej popularny odpowiednik Aliexpress.com) w poszukiwania jakiś ciekawych gadżetów, narzędzi. Jest tam tego mnóstwo a plusem dla mnie jest to, że firma posiada magazyny w Europie (też w Polsce), więc jak już się coś spodoba, to łatwiej kupić. Kupiłem między innymi elastyczną końcówkę do wkrętarki, czyli to czego mi brakowało w trakcie przeprowadzki do nowego mieszkania. Trzeba było sobie jakoś poradzić, ale jak już trafiłem na ten produkt, to za te kilkanaście złotych go kupiłem.

Elastyczna końcówka do wkrętarki wygląda tak jak na załączonym zdjęciu. Produkt wykonany jest bardzo dobrze, jest masywny i wydaje się trwały. Nie jest to jakby się mogło wydawać, chińska zabawka. Nasadka łatwo się wygina, można ją zginać w różnych miejscach i można uzyskać różne kąty potrzebne w danym momencie (max do 180°). Długość końcówki to 295 mm. Pasuje ona do każdej wkrętarki i standardowych bitów.

Szukałem takiego produktu w polskich sklepach typu Leroy Merlin, Castorama, ale nie znalazłem. Jest niby coś takiego jak nasadka kątowa do wkrętarki, ale po pierwsze nie jest to elastyczne i na sztywno pod tym samym kątem. Po drugie nie jest to kąt prosty (przynajmniej ja nie znalazłem takiej końcówki) i dla moich potrzeb nie było to dobre rozwiązanie. Poczytałem też o tych kątowych nasadkach i jest wiele negatywnych opinii typu: Uważajcie, po pierwsze, wypada osłonka łożysk (wypadła po kilku użyciach) a po drugie końcówka nie jest pod kontem 90 stopni albo Korpus i trzpień do osadzania we wkrętarce nie są współosiowe, przez co po zamocowaniu nasadka bije. W gnieździe bitów jest magnes, który wychodzi razem z wyjmowanym bitem. Trzeba się nadłubać patykiem, żeby wepchnąć go na miejsce. Po półgodzinie i kilkunastu blachowkrętach wyraźnie się nagrzała.

Giętka przedłużka do bitów sprawdza się bardzo dobrze, nie wypada z wkrętarki, bity też trzymają się mocno i nie wypadają. Jak na razie przydało mi się to przy skręcaniu regału w skrytce, gdzie faktycznie miałem mało miejsca. Zastosowań pewnie może być więcej, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś użyję tej przedłużki, a nie będzie tylko zalegała w skrzynce 🙂

Jeżeli ktoś czegoś takiego potrzebuje, to można kupić na gearbest.com pod tym linkiem Flexible Shaft Screwdriver Bit. A jak to działa najlepiej zobaczyć na filmiku. Poniżej video ze strony produktu.

Elastyczna końcówka do wkrętarki - Ranking i Opinie 2023 - Opinie

  1. Manuela
    Posted on 6 listopada 2018

Dodaj komentarz