prezent dla majsterkowicza

Prezent dla majsterkowicza - Ranking i Opinie 2023

Wybór odpowiedniego prezentu często sprawia nam problem. Niełatwo trafić w gust drugiej osoby, nawet, jeśli dobrze ją znamy. To zadanie jest zdecydowanie łatwiejsze, kiedy ktoś ma jakąś pasję lub szczególne zainteresowania, na przykład uwielbia majsterkować. Podpowiadamy zatem, jak wybrać prezent dla majsterkowicza.

To panowie najczęściej lubią dzierżyć w dłoni śrubokręt, wkrętarkę czy inne narzędzie. Taki atrybut daje poczucie męskości. Nic zatem dziwnego, że mężczyźni tak chętnie majsterkują. Oczywiście, kobiety również nierzadko sięgają po różnorodne narzędzia i potrafią świetnie się nimi obsługiwać. Jeśli masz wśród najbliższych takiego majsterkowicza (lub majsterkowiczkę) i chcesz mu/jej coś podarować, podpowiemy, jaki prezent będzie najlepszy.

Przede wszystkim, w pierwszej kolejności należy ustalić preferencje obdarowywanej osoby. Pod uwagę należy wziąć wiek, zainteresowania, a także określić budżet, jaki chcemy przeznaczyć na upominek. Dobrze jest też wybadać, czy w kolekcji majsterkowicza nie znajduje się już prezent, który wybraliśmy. Prezentujemy kilka ciekawych propozycji, które powinny przypaść do gustu miłośnikom oraz miłośniczkom majsterkowania.

Prezent dla majsterkowicza do 50 złotych

Prezent nie musi kosztować bardzo dużo, wiadomo liczy się pamięć i gest 😉 To tylko oczywiście nasze propozycje, własne podajcie w komentarzach, na pewno przydadzą się osobom, które zastanawiają się nad tego typu prezentem.

Samouczek rzeźbiarski

To doskonały upominek dla osoby, która dobrze czuje się z dłutem w ręku. Samouczek to gotowa instrukcja, dzięki której samodzielnie można wykonać niewielką rzeźbę. Jest przejrzysty i bardzo intuicyjny. Można go zabrać ze sobą w każde miejsce. To świetny sposób na relaks i oderwanie się od obowiązków. Taki samouczek można kupić już za niecałe 50 złotych. To oryginalny i ciekawy prezent dla miłośników majsterkowania.

Multitool / scyzoryk

Każdy majsterkowicz ucieszy się z takiego prezentu. W ofercie znajdziemy minimalistyczne modele, wyposażone w kilka narzędzi oraz te bardziej rozbudowane, mieszczące niemal wszystkie niezbędne narzędzia, na przykład brzeszczot, wkrętak płaski, szczypce, obcinak do drutu, rozmaite noże czy otwieracz do butelek. Multitool przyda się w różnych sytuacjach. To niewielki, ale bardzo praktyczny prezent. Ceny scyzoryków są bardzo zróżnicowane, w zależności od producenta oraz modelu, ale bez trudu kupimy dobrej jakości multitool w cenie około 50 złotych.

Książka o majsterkowaniu

Taki prezent zawsze będzie trafiony. Jeśli do końca nie wiemy, czym dokładnie interesuje się nasz majsterkowicz, możemy podarować mu właśnie książkę. Taki upominek spodoba się szczególnie początkującym miłośnikom majsterkowania. Ciekawą propozycją jest na przykład publikacja „Proste projekty dla młodych majsterkowiczów”. Znajdziemy w niej sporo ciekawych, prostych projektów DIY, które nie wymagają użycia drogich, skomplikowanych narzędzi. Może stać się ciekawą inspiracją dla każdego. Dla osób starszych dobrym wyborem będzie na przykład książka z serii „Sam naprawiam”. Książka to praktyczny i zarazem niedrogi prezent. Spokojnie zmieścimy się w budżecie do 50 złotych.

Elektroniczny zestaw do samodzielnego montażu

To ciekawy wybór dla osoby, która zaczyna przygodę z elektroniką. W takim zestawie znajdują się wszystkie niezbędne elementy oraz instrukcja montażu. Takich zestawów w ofercie jest bardzo dużo, na przykład lampka LED, która reaguje na klaśnięcie czy diodowa linijka świetlna. Tego typu produkty są stosunkowo tanie. Bez trudu zmieścimy się w budżecie do 50 złotych. Oczywiście, możemy wybrać nieco droższy zestaw, na przykład wielozadaniowego robota.

Prezent dla majsterkowicza do 100 złotych

Podnosimy trochę koszt prezentu, na pewno są osoby, którym warto taki prezent sprawić.

Zestaw wierteł oraz bitów

Takim prezentem nie pogardzi żaden majsterkowicz. Wierteł oraz bitów nigdy nie jest za dużo. W ofercie znajdziemy różnorodne zestawy tego typu, które zawierają na przykład wiertła do metalu, do drewna oraz do betonu oraz spory wybór bitów do wkrętarki. Słowem, wszystko, czego majsterkowiczowi potrzeba. Ceny zestawów są różnorodne, ale w cenie do 100 złotych spokojnie kupimy dobrej jakości kolekcję wierteł oraz bitów.

Skrzynka na narzędzia

To jeden z najbardziej przydatnych i praktycznych prezentów. Skrzynka umożliwi bezpieczne przechowywanie narzędzi. Pozwoli również zachować porządek oraz niewątpliwie ułatwi przenoszenie całej kolekcji. Na rynku znajdziemy różne skrzynki na narzędzia. Niemal wszystkie wyposażone są w specjalne schowki oraz przegródki, w których bezpiecznie można schować swoje skarby. Proste skrzynki na narzędzia kupimy już za 30-50 złotych, za porządny model zapłacimy około 100 złotych. Jeśli jednak chcemy podarować majsterkowiczowi skrzynkę z wyposażeniem, musimy znacznie zwiększyć budżet.

Prezent dla majsterkowicza do 200 złotych

Idąc dalej… Propozycje prezentów za już dość poważną kwotę.

Wiertarka udarowa

Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, że wiertarka przyda się każdemu. To jedno z podstawowych narzędzi w każdym domu. Warto wybrać solidny sprzęt. Na co należy zwrócić uwagę wybierając wiertarkę? Na pewno na moc (im większa, tym więcej możliwości) i na wagę urządzenia. Dobrze jest wybrać model z regulacją prędkości. Dobrej jakości wiertarka to wydatek rzędu 200 złotych. Więcej w artykule: wiertarka udarowa?

Wiertarko – wkrętarka

To kolejne przydatne narzędzie. Wiertarko-wkrętarka ucieszy każdego majsterkowicza. Wybierając takie urządzenie warto sprawdzić pojemność baterii oraz czas jej ładowania. Ważna jest również moc oraz waga sprzętu. Kupując dobrą wiertarko-wkrętarkę powinniśmy zmieścić się  w budżecie do 200 złotych.

Pistolet do klejenia

To bardzo ciekawy pomysł na prezent. Akumulatorowy pistolet do klejenia to bardzo poręczne i szybkie urządzenie, które skleja nawet w ciągu kilku sekund. Sprawdzi się w wielu różnych sytuacjach. Pomoże na przykład przygotować różnorodne ozdoby (świąteczne) czy własnoręcznie wykonać biżuterię. Umożliwi sklejenie mebli czy zabawek. Dobrej jakości akumulatorowy pistolet do klejenia połączy niemal wszystkie materiały, między innymi tkaniny, papier, karton, skórę, kamienie czy metal. Nie straszne będą mu także nierówne powierzchnie. Jak działa taki pistolet? Wystarczy umieścić w urządzeniu specjalny wkład klejący, włączyć sprzęt, odczekać kilkanaście sekund aż klej się podgrzeje i można przystępować do pracy. Taki akumulatorowy pistolet dobrej marki będzie nas kosztował około 200 złotych.

Prezent dla majsterkowicza powyżej 200 złotych

Okazji na prezenty jest dużo, czy to dla taty, dziadka, męża. Jeżeli jest to okazja ważna, chcemy komuś zrobić „duży” prezent, to pole do popisu jest duże. Poniżej kilka propozycji, więcej znajdziecie na naszym blogu.

Kurs majsterkowania

Jeśli dysponujemy większym budżetem i chcemy podarować majsterkowiczowi coś wyjątkowego, rozważmy wybór kursu majsterkowania. Oczywiście, warto dopasować szkolenie do konkretnych zainteresowań obdarowywanej osoby. Dobrze jest wybrać kurs, który odbywa się blisko miejsca zamieszkania. W ofercie znajdziemy różnorodne kursy, na przykład stolarski, renowacji mebli czy kurs elektroniki.

Multiszlifierka

Multiszlifierka to prezent, który, bez wątpienia, doceni każdy majsterkowicz. Jest to jednak drogi gadżet, zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na solidny model wraz z akcesoriami. Jedno narzędzie pozwala wykonać wiele rozmaitych prac. Taka precyzyjna, najwyższej jakości multiszlifierka będzie kosztować 300 – 400 złotych.

Wybór jest spory. Wszystko zależy od tego, jakim dysponujemy budżetem i kogo chcemy obdarować. Niewątpliwie, warto dopasować prezent do zainteresowań obdarowywanej osoby.

Prezent dla majsterkowicza - Ranking i Opinie 2023 - Opinie

 1. Baśka
  Posted on 15 sierpnia 2020
 2. Grzesiek
  Posted on 15 lipca 2020
 3. Daniel
  Posted on 10 czerwca 2020
 4. Maria
  Posted on 16 lutego 2019
 5. Emila
  Posted on 6 listopada 2018

Dodaj komentarz